poniedziałek, 5 maja 2025

Czytelnicze podsumowanie kwietnia

 


Kwiecień był niezwykle aktywnym miesiącem, a jednak udało mi się przeczytać kilka ciekawych książek. Wśród moich lektur znalazły się: tomik poezji, kilka powieści obyczajowych, jedna SF, jedna fantasy i thriller, a także jedno poważne opracowanie naukowe. 

Lektury kwietnia


Zacznijmy od tomiku poezji. To „Czaroprzestrzeń” Magdaleny Biernat- Protaziuk . Wiersze poetki są niezwykle osobiste, pełne emocji, liryczne. Spędziłam przy lekturze kilka miłych chwil.

Następne książki to:


„Żyj zgodnie z porami roku” Kristy Gallagher
– poradnik odpowiadający mojemu odczuwaniu natury. Treść książki jest mi bliska. Polecam osobom, które pragną żyć bliżej natury.


„Ostatni element” Karoliny Winiarskiej
to mój patronat medialny. Przyjemna obyczajówka ze starym domem w tle. Znajdziemy tu i rodzinne tajemnice i społeczny ostracyzm. Bardzo dobrze napisana powieść, o której jeszcze napiszę.


„Martwa natura” Sarah Winman
– cóż mogę napisać… zachwycająca, piękna, nostalgiczna. Napisana genialnie! Podzielę się pełniejszą recenzją, bo to książka, która na pewno znajdzie się w top 10 w tym roku!

„Potęga światła” Łukasza Zarembskiego- pełna recenzja jest na blogu


„Wygrywa pierwsze kłamstwo” Ashley Elston
– zgrabnie napisany thriller, od którego trudno się oderwać, a jednak nie epatujący zbrodniami.


„Obserwatorium” Jarosława Szczyżewskiego
to połączenie powieści górskiej z fantastyką naukową. Powieść przewodnika sudeckiego zasługuje na wspomnienie ze względu na świetne opisy Karkonoszy.


„Błędne łąki” Jarosława Szczyżewskiego
polecam miłośnikom tajemnic Gór Izerskich, klimat tajemnicy i grozy oddany idealnie. Wypisz wymaluj moje wędrówki w czasie mgły. Świetnie się bawiłam.


„Przesyłka z nieba” Sanaki Hiiragi
to kolejny zbiór opowiadań z popularnego obecnie japońskiego realizmu magicznego. Mądre i urokliwe teksty o wartości życia.


„Entropia. Osierocę wilki”
– fantasy napisane w pierwszej osobie.

„Niespokojne pokolenie” Jonathana Haidta wstrząsające opracowanie dotyczące problemów pokolenia Z. Lektura obowiązkowa każdego rodzica nastolatka!


„Air fryer. Najlepsze przepisy”
- książka kucharska dla właścicieli frytkownicy beztłuszowej.

Jak widać, było różnorodnie i naprawdę ciekawie. Najwyżej oceniam oczywiście „Martwą naturę”, potem „Błędne łąki” i „Przesyłkę z nieba”.

3 komentarze:

  1. Widzę, że ten miesiąc był bardzo różnorodny pod względem literackim. Fajnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda. Cieszę się, że mam możliwość czytania różnych książek.

      Usuń