wtorek, 16 czerwca 2015

Jak zabić się szybko i bezboleśnie - samobójstwo

Śmierć to rozwiązanie ostateczne. Decydując się na nie, nie ma możliwości sprawdzenia, co będzie później. A mimo to tysiące ludzi rocznie decyduje się popełnić samobójstwo. Przez powieszenie, podcięcie żył, łyknięcie mieszanki leków. Zostawiając po sobie puste miejsce na świecie i pustkę w sercach bliskich. Żaden sposób, z tych które przychodzą do głowy od razu nie gwarantuje szybkiej, łatwej i bezbolesnej śmierci. Wszystkie one niosą za sobą ryzyko odratowania i konieczność dalszego życia z piętnem niedoszłego samobójcy, a często także z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Wszystkie też są bolesne i nieprzyjemne. Żaden z nich nie wygląda jak na filmach - nie zasypia się cicho i spokojnie.

Ale jest jeden sposób na to, by śmierć nie bolała - zrobić w życiu wszystko, na co ma się ochotę. Gdy zobaczysz każdy zakątek świata, o którym marzysz, przeżyjesz wszystkie niesamowite okazje, dokonasz wszystkiego, co planujesz - wówczas będziesz mógł odejść bez bólu, żalu i poczucia niespełnienia. Tylko wtedy. Nawet gdy zrobisz wszystko, absolutnie wszystko, by zrealizować swoje marzenia, a one wciąż pozostaną marzeniami - będziesz mieć świadomość swojego trudu i przebytej drogi, a to ona jest przecież celem. Próbując uciec przed życiem, zamiast wykorzystać je do końca, wycisnąć z niego wszystko, co możliwe, zawsze odczuwa się ból. 
Nie ma innego sposobu na bezbolesną śmierć. Każda inna boli. Zanim więc postanowisz zadać ból sobie i swoim bliskim zerknij jeszcze dalej - zarówno w tekście, jak i w życiu.

Decyzję o samobójstwie podejmuje się często nie znajdując pomocy. Ale tę pomoc naprawdę można uzyskać. Poniżej kilka przydatnych nr telefonów, pod którymi ludzie dyżurują właśnie po to, by pomagać w sytuacjach bez wyjścia.
116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym  
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna  
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży  
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”  
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej 

Jeśli więc chcesz spokoju, odpoczynku, połączenia z Absolutem, lub po prostu definitywnego końca, to najpierw przeżyj swoje życie, sprawdź co jest za tym zakrętem, na którym się znajdujesz, wleź pod tę górę i spójrz ze szczytu za siebie - na to co musiałeś zrobić, by osiągnąć ten szczyt, i przed siebie - by ujrzeć zamglone szczyty przed sobą, majaczący w oddali horyzont - przygoda dopiero się zaczyna. 

 

Ludzie, podejmując decyzję o zabiciu się, boją się odpowiedzialności za swój czyn w razie jego niepowodzenia, wobec tego szukają sposobów szybkich, skutecznych i niezawodnych. Poszukiwania te wykorzystać postanowił jeden z czołowych polskich blogerów Jan Favre, który rok temu opublikował tekst pod tytułem: "Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo?", w którym jednak zamiast sposobów wiązania pętli podał numery, pod którymi można uzyskać pomoc w skrajnych sytuacjach życiowych. Po roku dokonał swoistego podsumowania akcji - miesięcznie jego blog odwiedzony był przez 4000 osób, które w googlach poszukiwały sposobu na śmierć! Przerażony skalą zjawiska postanowił wykorzystać google i zaapelował do wszystkich prowadzących blogi o pomoc. Jego wpis możecie zobaczyć TU.
Akcja nie wymaga dużego wysiłku. Janek podaje nawet sposoby, by stali czytelnicy nie widzieli wpisu, który być może nie do końca wpasowuje się w tematykę waszych blogów. Sądzę, że jest to jedno z tych przedsięwzięć, o których trzeba mówić głośno i przesyłać dalej. Jeśli prowadzisz bloga - przyłącz się do akcji, zhackujmy google.

8 komentarzy:

 1. Nie chcę żyć a zabić się nie potrafię próbowałam 3 razy i nadal żyję z dwu biegunową ciężką depresją leki nie działają wizyty u psychiatry 4 razy byłam w szpitalu i pomogło na krótko znów chce próbować życie mnie boli i przeraża

  OdpowiedzUsuń
 2. Samobójstwo to jedyne wyjście jakie widzę Jutro po raz 4 zamierzam próbować i nie stchórzyć odważyć się na ten krok jak nie mam odwagi żyć JESTEM TCHÓRZEM

  OdpowiedzUsuń
 3. Życie jest ciężkie, trudne i szare. Dlaczego nie ma w nim ludzi, którzy potrafią pomoc drugiemu człowiekowi, lecz tylko tacy którzy mu je niszczą i wbijaja mu jeszcze wiekszy gwóźdź do trumny.? Powinno być tak iż człowiek, gdy widzi drugiego człowiek w trudnej sytuacji życiowe, z depresja, nerwice który myśli lub chce popełnić samobójstwo powinien mu pomoc wyjsc w miarę swych możliwości, a nie jeszcze bardziej dociskac. Ludzie którzy nie potrafią sobie poradzić z przeszłością lub w terazniejszym życiu nie zdają sobie sprawy z tego, ze gdy popełnia samobójstwo, skrzywdzić innych którzy w nich wierzyli, tolerowali jak rodzine, przyjaciół, znajomych itp, itd. Czas ktory wiodlam przez dlugie lata, ktory dal mi mega kopniaka w zyciu juz mnie zmeczylo i przerosło, dlatego ze nie potrafię poradzić sobie sama ze swoimi problemami, ponieważ w takich sytuacjach gdy jest potrzebna szczera rozmowa, wysluchanie tej osoby, udzielenie dobrej rady a przedewsystkim wesprzec ja w danej sytuacji, wtedy zazwyczaj nikogo nie ma, aby udzielić pomocy itp, itd. osobie która jej potrzebuje. Ludzie którzy zostają sami z problemami, w których nie potrafią sobie sami poradzić, rozwiązać lub wybrnąć z nich bez kłopotów, zaczynaja tracić nadzieje w zycie, wątpić w samego siebie i myslec o zejsciu z tego swiata czyli o samobojstwie, nie mając nikogo takiego obok siebie kto może im pomoc. Ja już kilka razy próbowałam się zabić ale za każdym razem chyba bóg nade mną czuwał,bo mnie odratowano i nadal żyje. Lecz spróbuje porażki kolejny, tak aby nikt nie wiedział gdzie, jak i kiedy to się wydarzy. Dość już bólu, cierpienia, udreki i całej reszty. Zegnajcie wszyscy moi znajomi, bliscy oraz ty mój ukochany( kocham cię ponad życie). Zobaczymy się w przyszłym świecie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej,

  Temat jest poważny, ale nie mogę o tym napisać inaczej; niż wprost. Piszę w związku z "hackowaniem Google'a" przez blogerów, które doprowadziło do utrudnień w szukaniu stron zachęcających do samobójstw. Wpadłem na pewien pomysł, i szukam osoby do jego realizacji. Możliwe, że zna Pan/i kogoś, kto pisze artykuły w serwisach informacyjnych i chciałbym by do tych osób doszła ta informacja. A mianowicie:

  Osoby, które mają myśli samobójcze, szukają w Internecie informacji z tym związanych i są tym na przykład samobójstwa i próby samobójcze. I potem wchodzą na artykuł z krzykliwym nagłówkiem, który od samobójstwa ich nie odwodzi. A raczej może zachęcić, jeśli samobójstwo wydarzyło się w pobliżu ich miejsca zamieszkania, albo osoba jest w ich wieku etc. I chciałbym, by pod każdym z takich artykułów, np. takich: http://www.se.pl/wiadomosci/polska/krakow-z-wisly-wylowiono-cialo-kobiety-popelnila-samobojstwo_999771.html znalazła się informacja o numerach dla osób, które chcą popełnić samobójstwo. Chciałbym też, by znalazły się odniesienia do literatury fachowej, jeśli ktoś nie chce korzystać z pomocy psychologicznej (te numery mogą wystraszyć ludzi, i nie będą chcieli szukać tam pomocy); na przykład można napisać, że w przypadku myśli samobójczych polecamy przeczytać co pisze na temat samobójców Victor Frankl w książce "Człowiek w poszukiwaniu sensu". Możemy też zaproponować działanie doraźne, które obniżyło by napięcię w organizmie potencjalnego samobójcy: odejdź teraz od komputera, zjedz czekoladę, idź pobiegaj, porozmawiaj z kimś (niekoniecznie o samobójstwie) itd.

  Czyli forma byłaby taka:
  Tytuł
  Artykuł (opis zdarzenia)
  Numery telefonów
  Literatura fachowa
  Działania doraźne

  Jeśli nie zna Pan/i takiej to proszę o przekazanie takiej informacji dalej, gdziekolwiek. Także na blogu.
  Nie reprezentuję żadnej strony, organizacji etc. Po prostu jestem użytkownikiem Internetu i wpadłem na taki pomysł. Bo robienie sensacji z samobójstwa jest dla mnie oburzające, a pomóc można.
  Dziękuję za przeczytanie listu i proszę o pomoc.

  Pozdrawiam,
  Damian

  OdpowiedzUsuń
 5. Tez szukam sposobu na śmierć...moje zycie nie ma sensu. Nie mam szkoly, jestem karany, mam duze długi i do tego nie mam w nikim oparcia, nie widzę żadnych perspektyw na życie wiec w blisiej przyszłości to zrobię, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. pirdolenie bez sensu nie zasmiecajcie przegladarek telefonem zaufania kurwa co wam z tego przyjdzie ze zdechne nic nie robicie a bierzecie za to forse ..... z podatkow chyba bo nic nie proukujecie a moje zycie i podatki sa wam potrzebne zeby przetwac szczury jedne

  OdpowiedzUsuń
 7. Człowiek szuka sposobu a nie gadania,że życie jest piękne. Oszustwo,zalosne oszustwo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że jednak skorzystałeś z telefonu zaufania.

   Usuń