niedziela, 17 czerwca 2012

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu


Do wakacji zostały dwa tygodnie i cały czas planujemy, co będziemy robić. Plany, jak na nas przystało, mamy ambitne i raczej nie uda się zrealizować wszystkiego. Na pewno będzie dużo aktywności rowerowej, działka, góry, morze, biżuteria. Chuda będzie pracować, ale marzy się jej wypad na Wolin.
Wśród planów rowerowych mamy wyjazd szlakiem latarni morskich.  W zeszłym roku udało nam się dojechać rowerem do 6 latarni Pomorza Zachodniego- od Świnoujścia po Darłowo. W tym roku planujemy trasę od Jarosławca po Hel.

Na razie odwiedziłyśmy park miniatur latarni w Niechorzu. Miejsce niezwykle urokliwe, chociaż ze względu na niedawne otwarcie i panująca u nas suszę, jeszcze nie zazielenione.

Latarnie odtworzono z dużą dbałością o szczegóły w skali 1:10. Są tu wszystkie latarnie polskiego wybrzeża- te działające i te będące już tylko turystyczną atrakcją. Na końcu znajduje się ciekawostka- polskie latarnie, ale nie na polskim wybrzeżu, tylko w bazach naszych polarników. O każdej budowli opowie przewodniczka, której nie można odmówić uroku osobistego. Mamy już sporą wiedzę o latarniach, zwłaszcza o tych, które już odwiedziłyśmy ( a było ich 6), a i tak przewodniczka potrafiła zaskoczyć nas jakąś ciekawostką.
Po spacerze można zakupić pamiątki i napić się kawy albo po prostu posiedzieć na ławeczce pod parasolem. Odwiedzając Wybrzeże Rewalskie, warto zajrzeć.

Wizyta w parku była tylko fragmentem większej całości, czyli maratonu rowerowego, który na długo zapamiętamy ze względu na silny wiatr i deszcz... 

Dla ciekawych: strona parku
Zdjęcia wykonał dla nas zaprzyjaźniony fotograf. 

3 komentarze:

  1. To jak przyjedziemy do was z Andzią na pewno odwiedzimy to miejsce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem kiedy będę w tym Parku, ale na pewno go odwiedzę. Bardzo ładne i zachęcające te zdjęcia :)

    OdpowiedzUsuń