sobota, 11 kwietnia 2015

Zbierając kamienie na plaży


Słońce! Ciepło! Ach jakże przyjemnie wsiada się na rower. W piątek wyskoczyłam na szybką rundkę, akurat tak, by w Niechorzu złapać pomarańczową kulę, chowającą się w wieczorną mgłę. Świat różowiał, nabierał cudownie impresjonistycznych barw i cieni. 

Wracałam o zmierzchu- coraz bardziej lubię powroty po szarej godzinie.


W sobotę zaplanowałyśmy sobie z Chudą wycieczkę do Trzęsacza. Dlaczego akurat do Trzęsacza? Ano z powodu kamieni. Potrzebujemy mnóstwo niedużych kamieni. Do czego? O tym za chwilę. 
Wyjechałyśmy przed południem. Miało być niespiesznie i spacerowo, ale wiatr był południowo-wschodni, więc pchało nas aż miło. 
Jechałyśmy sobie radośnie, rozglądałyśmy się i rozmawiały. Tu zachwyciłyśmy się żurawiami, tam krukiem na polu. Prze chwile zastanawiałyśmy się jakiż to ptak wzbił się do lotu, w domu uzgodniłyśmy, że to była czajka. 
Nim się obejrzałyśmy stałyśmy już u ruin kościółka w TrzęsaczuZeszłyśmy na plażę. Cicho, spokojnie, nadspodziewanie ciepło- wydma osłaniała plaże od południowego wiatru. Przy brzegu bawiło się dwoje dzieci pod czujnym okiem mamy, siedzącej obok z trzecim maleństwem. Po plaży spacerowali nieliczni wypoczywający.
I choć morze było praktycznie nieruchowe, to my i tak ledwo umknęłyśmy niewielkiej fali, pochłonięte wyszukiwaniem odpowiednich kamyków.
Gdy stwierdziłam, ze woreczek jest już wystarczająco ciężki i dalsze zbieranie nie ma sensu (przecież musiałam te kamienie w plecaku przewieźć!) zdecydowałyśmy się jeszcze na kawę i pierwsze w tym roku gofry nad morzem. 

Kilka minut po południu zawitałyśmy na działkę, gdzie umówiłyśmy się ze Ślubnym na karkówkę z grilla. 

A teraz czas odpowiedzieć na pytanie z początku postu.
Pamiętacie nasza rozmowę o grach przed koncertem "Ciszy jak ta" w Kołobrzegu? To wtedy wymyśliłyśmy, że należy urozmaicić nasze rękodzielnicze poletko. Sprawdziłyśmy, jakie gry planszowe były znane w średniowieczu i zaczęłyśmy przygotowywać płócienne plansze. Z kamieni będą pionki. Póki co mamy młynek i planszę 9X9 pól do kilku różnych gier. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz