sobota, 17 maja 2025

W moim ogródeczku…

 


W tym roku podjęliśmy trudną i jedynie słuszną decyzję o całkowitej reorganizacji warzywniaka i dodaniu kilku elementów do kwietnika. Efekty widać od razu.

Zapraszam na wirtualny spacer po ogrodzie.

czwartek, 15 maja 2025

"Dziadku, wiejemy!" - czy warto pójść do kina

 


„Dziadku, wiejemy!” kuszący tytuł, nieprawdaż? My zdecydowaliśmy się na wizytę w kinie po obejrzeniu kilku zwiastunów, czy to była udana wycieczka?

Zapraszam na recenzję filmu.

"Mickey 7" Edwarda Ashtona- recenzja powieści

  


  
Edward Ashton jest uznanym autorem powieści science fiction. Zadebiutował na książką "Three Days in April". Znany jest z umiejętności tworzenia wciągających fabuł oraz złożonych postaci. Ashton posiada doktorat z biologii molekularnej, co często znajduje odzwierciedlenie w naukowych aspektach jego twórczości. Doskonale widać to w powieści  "Mickey 7". Pisarz  zabiera nas w podróż do przyszłości, gdzie klonowanie i eksploracja kosmosu stają się rzeczywistością. Główny bohater, Mickey, jest jednym z tzw. "eksploracyjnych replikantów", którego życie jest pełne nieprzewidywalnych zwrotów akcji i moralnych dylematów.

poniedziałek, 12 maja 2025

poniedziałek, 5 maja 2025

Czytelnicze podsumowanie kwietnia

 


Kwiecień był niezwykle aktywnym miesiącem, a jednak udało mi się przeczytać kilka ciekawych książek. Wśród moich lektur znalazły się: tomik poezji, kilka powieści obyczajowych, jedna SF, jedna fantasy i thriller, a także jedno poważne opracowanie naukowe.