czwartek, 29 grudnia 2016

Jakie wspomnienia przynosi nowy zapach kosmetyków LPM ?Turkusowe buteleczki nowej linii kosmetyków Le Petit Marseillais nęciły mnie od chwili, gdy zobaczyłam je na stronie firmy. Kolorem idealnie wpasowywały się w moje wyobrażenie o kosmetykach z algami i minerałami morskimi.
Gdy otworzyłam e-mail z informacją, że będę mgła wypróbować nową linię aż zapiszczałam z radości. Pomyślałam, że będzie to idealny kosmetyk w mojej izerskiej łazience z wygodną narożną wanną i miejscem na świece.
W starannie zapakowanej paczce ambasadorskiej znalazło się mleczko do mycia i odżywczy balsam do ciała dla skóry suchej czyli zestaw stworzony dla mnie- w zimie w górach moja skóra wymaga intensywnej pielęgnacji.
W pierwszy izerski wieczór przygotowałam sobie małe domowe spa. W wannie parowała ciepła woda z dodatkiem pienistego płynu do kąpieli o neutralnym, ziołowym zapachu, zapaliłam świece.

Otworzyłam turkusową buteleczkę z mleczkiem... zapach okazał się subtelny, jak przystało na kosmetyki LPM. Zaskoczyła mnie jego czysta woń- dotychczas pojawiały się słodko-gorzkie aromaty owocowo-kwiatowe. Tym razem zapachniało inaczej... przez chwilę łapałam ten zapach, próbując przypomnieć sobie, skąd go znam...zamknęłam oczy... Zielono- błękitna woda aż po horyzont, postrzępione skały, wrzosowiska, ruiny...


Nim się zorientowałam, siedziałam na bornholmskim klifie... tak... nowa seria ma zapach wakacji nad morzem. Jest w niej słonawa woń jodu, połączona z mdławo-słodkim zapachem morskich glonów wyrzuconych na brzeg oraz aromatem chłodnej wody rozbryzgującej się o skały.
Balsam do ciała ma lekka konsystencję i szybko się wchłania. Skóra staje się miękka i nawilżona, przyjemna w dotyku- nie przypomina już tarki ani papieru ściernego.

Zapach utrzymuje się długo po myciu sprzyjając spokojnemu zasypianiu z wspomnieniem letniej przygody pod powiekami.

2 komentarze:

  1. Ładnie napisałaś o zapachach. Gdybym miał kiedyś kupić takie coś do skóry, kupiłbym właśnie ten krem – tym bardziej, że i ja mam suchą skórę. Chyba taką, bo trudno się w tych niuansach połapać facetowi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję. Ilekroć mam do napisania recenzję sponsorowaną, staram się nadać jej indywidualny charakter. Niech inni piszą o składzie chemicznym, ja wolę opisać swoje doznania :) A krem jest całkiem fajny a zapach jest właśnie unisex, czyli facetowi też będzie pasował.

    OdpowiedzUsuń