sobota, 7 kwietnia 2018

Panele badawcze. Czy warto uczestniczyć w ankietach?

Przeglądając liczne fora internetowe i grupy na fb, zauważyłam często powtarzające się pytanie dotyczące zarabiania na ankietach. Ponieważ wypełnianiem ankiet zajmuję się od wielu lat postanowiłam się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami, uwagami i linkami do portali oferujących tę formę aktywności.

 Swoją przygodę z wypełnianiem i tworzeniem ankiet zaczynałam od Toluny. Do dziś pamiętam radość z pierwszych wypłaconych z paypal 50 zł,które przeznaczyliśmy na jakieś potrzeby syna. Od tamtego czasu panel mocno się zmienił, ale zasady pozostały te same. Toluna oferuje kilka możliwości zdobywania punktów. Oprócz kilkunastominutowych ankiet na najróżniejsze tematy możemy wziąć udział w serii króciutkich pytań o minimalnej wadze punktowej. Mnie jednak najbardziej interesowało mocno rozbudowane forum umożliwiające tworzenie własnych treści- ankiet ,głosowań, zapytań. Dzięki nim mogłam poznać zdanie innych na nurtujące mnie pytania. Niejednokrotnie wykorzystywałam wyniki w swojej pracy zawodowej (było to jeszcze przed epoką ankiet google). Dobrze przygotowany materiał własny także jest punktowany. Toluna proponuje też system poleceń,więc jest idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, które faktycznie lubią dzielić się opiniami,wymieniać poglądy,tworzyć własne treści.
 Moim ulubionym panelem jest Ariadna. Ankiety pojawiają się mniej więcej 2 razy w tygodniu,dotyczą zarówno polityki jak i gospodarki, zakupów, oraz zagadnień socjologicznych. Minimalny wiek uczestnika badań to 14 lat. Ankiety trwają ok.15 minut i otrzymuje się za nie punkty. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości tychże,można je wymienić na nagrody rzeczowe o bardzo zróżnicowanej wadze punktowej. Znajdziemy tu drobiazgi, które mogą być nasze po wypełnieniu 1-2 ankiet, jak i konkretny sprzęt elektroniczny, na który musimy trochę popracować. Ja dzięki Ariadnie skompletowałam wyposażenie do swojego smartfona. Nie chcesz gadżetu? Możesz przekazać punkty fundacji Pajacyk.
 Ciekawą propozycję ma dla fanów ankiet portal cashbackrabat, który oprócz ankiet(ok. 2-3 w miesiącu) oferuje zniżki w sklepach, klikanie w reklamy i zwroty za zakupy. Dobrze płatny system poleceń sprawia, że portal staje się atrakcyjny dla osób aktywnych w social mediach o dużej sile przekonywania.

CashbackRabat.pl
Moje ostatnie odkrycia to Zymetria i Opinie.pl. Zymetria przygotowuje bardzo atrakcyjne ankiety,które wypełnia się z przyjemnością. Najczęściej dotyczą one nowych produktów i opinii na temat opanowań, haseł reklamowych, zachowań zakupowych. Ankiety są bardzo dobrze płatne i już po wypełnieniu kilku można sobie pozwolić na wykupienie karty prezentowej do Empiku ( „zajączek" mojej bratanicy został właśnie tak sfinansowany) lub wypłatę na Paypal. Oprócz ankiet Zymetria proponuje także aktywność na forum oraz udział w testach produktowych. Uczestnictwo w panelu jedynie dla osób pełnoletnich. Zaproszenia przez e-mail osoby polecanej, brak systemu poleceń przez link polecający.
Opinie.pl oferuje sporo ciekawych ankiet, punkty zbiera się więc bardzo szybko. Już po kilku ankietach można sobie pozwolić na wykupienie doładowania telefonu na kartę. Bardzo dobrze działa system poleceń z wtyczkami do najpopularniejszych socialmediów, linkami polecającymi i możliwością wysłania e-maila.
 Oprócz wyżej wymienionych korzystam także z ankiet na https://epanel.pl/ i KlubKantar oraz Ideas by IRCenter.com. Ten ostatni panel pozwala na wypłatę już 20 zł,czyli trzy ankiety (ok.1 godz.uzupełniania) i mamy pieniądze na paypal (uczestnik powinien mieć minimum 15 lat)
No dobrze, przyjrzałam się portalom, czy jednak można na nich zarobić? Można. Nie będą to kokosy, najwyżej miły dodatek, ale jeśli lubimy mieć świadomość, że nasze zdanie ma znaczenie, jeśli zastanawiamy się, skąd dane w sondażach pokazywanych w telewizji, to ankiety są właśnie dla nas. Możemy wypowiedzieć się, a dodatkowo coś z tego mieć oprócz satysfakcji, że w „reprezentatywnej grupie badawczej” był i nasz głos. Dzięki panelom badawczym kilkakrotnie doładowywałam dzieciom telefony, kupowałam książki i inne drobiazgi (za każdym razem traktowałam wypłatę z ankiet jako coś ekstra i kupowałam prezent sobie lub dzieciom) Ogromnymplusem tej formy zarabiania jest mobilność.Większośćankiet da sięuzupełnićkorzystającz smartfonalub tabletu.Można więc siedzieć przed domem albo w pociągu, albo wpoczekalni czegoś tam i nie marnować czasu bezproduktywnie.
Zaciekawiłam? Zarejestruj się od razu lub skontaktuj się ze mną i zapytaj. Chętnie odpowiem na pytania.
Linki polecające:
OPINIE.PL
CASHBACKRABAT
TOLUNA
ARIADNA


8 komentarzy:

 1. Kiedyś się zarejestrowałam, ale nie doczekałam do pierwszej możliwej wypłaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja kiedyś tez się zarejestrowałam na jakiejś stronie tego typu , ale tez jakoś nie byłam konsekwentna w wypełnianiu tych ankiet i nic z tego nie wyszło :) Ale o tych stronach, które wymieniłaś, ze można faktycznie coś z nich mieć - nie słyszałam :) Może spróbuje. Bardzo fajny post, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Młoda Mamo,bo też trzeba trochę cierpliwości.
  Arleto, bez konsekwencji nic się nie zarobi ;) Zapraszam do powtórnej próby!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zwróciłem uwagę na zaangażowanie w pisaniu tego tekstu. Przez chwilę myślałem o uczestnictwie, ale jednak nie, po prostu nie mam kiedy. Jednak z tego co piszesz można wysnuć wniosek, iż w sumie… czemu nie, jeśli nie pracuje się tyle co ja i czasu trochę ma? Parę groszy wpadnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba dużo chyba wypełniać tych ankiet, by było to opłacalne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie próbowałam i chyba raczej nie spróbuję... ;) Nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie byłem i raczej nie będę zwolennikiem tego typu rozwiązań, ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Krzysiu, przy ankietach ważne sądwa aspekty: jeden to faktycznie ten finansowy (grosz do grosza będzie kokosza) i drugi związany z świadomością, żemam wpływ na wynik sondażu- Twój głos ma znaczenie. Czasem, gdy czytamo wynikach sondaży politycznych, wiem, że i mój głos został zliczony,widząc jakąś reklamę czy opakowanie produktu wiem, że wybrano wariantnaktóry głosowałam (albo nie)
  Moniowiec,Ladymama i Wojciechu- wzięliście pod uwagę tylko finanse, a nie wpływ na wynik sondaży.

  OdpowiedzUsuń