wtorek, 22 października 2013

Króciutko o Poznaniu- dużo będzie później

Weekend wypadający po połowie października tradycyjnie spędzamy z Ślubnym w jakimś ciekawym miejscu, co roku gdzieś indziej. Tym razem padło na Poznań. Z miastem tym związanych jest wiele naszych wspomnień. To tu, na dworcu PKP rozpoczyna się historia naszej rodzinki.  

Nasz pobyt i wspomnienia rozpoczęliśmy zatem na dworcu, na którym spotkaliśmy się 24 lata temu w czasie rajdu turystycznego.  Każdy dzień weekendu miał inny charakter- pierwszy dzień nazwaliśmy nostalgicznym, drugi podróżniczym, trzeci historycznym.  Dlaczego? To proste: w piątek zwiedzaliśmy miejsca związane z naszymi wspomnieniami, w sobotę odwiedziliśmy Toursalon na Targach Poznańskich i byliśmy w Muzeum A. Fiedlera. W niedzielę zwiedzaliśmy poznańskie muzea- te, których nie obejrzeliśmy 24 lata temu.

Podejrzewam, ze pisanie o Poznaniu zajmie mi kilka dni i będzie to kilka wpisów. Dzisiaj chciałam tylko zasygnalizować, że zwiedzając targi turystyczne stałam się posiadaczka kilkunastu nowych map, przewodników i folderów z różnych regionów Polski i chętnie się nimi podzielę, tzn. dodam  coś do prezentu z okazji urodzin i konkursu ZŁAP LICZNIK

4 komentarze:

 1. No to czekam niecierpliwie na relację z Poznania - chyba sama się skuszę na odwiedziny tego miasta ;) Uwielbiam wszelkie mapy i foldery. Z każdego wyjazdu oprócz planu miasta przywożę mapki i różne ulotki informacyjno-promocyjne związane z danym regionem/miejscowością.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachwyciła mnie Twoja strona. Przejrzyste i pomocne informacje dla
  mnie

  Feel free to visit my web blog ... dodaj strone

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozdrowienia dla prowadzących stronkę. Bardzo fajna strona.
  Godna polecenia. Pozdrawiam!

  Also visit my homepage ... spis stron

  OdpowiedzUsuń