piątek, 6 lutego 2015

FaniMani.pl - czyli kolejny sposób, jak pomagać innym.

Internet wtargnął już niemal w każdą dziedzinę ludzkiego życia, więc robienie za jego pośrednictwem zakupów nie dziwi wcale. Sama zamawiam naprawdę dużo rzeczy za jego pośrednictwem - począwszy od prezentów na różne okazje, poprzez całe sterty książek, tkaniny, kosmetyki, buty, na kuponach promocyjnych kończąc. Podobnie moja mama, która idzie jeszcze dalej - gdyby mogła również zakupy spożywcze robiłaby tylko przez internet, niestety Trzebiatowa Tesco nie obsługuje. ;)

To właśnie z internetowymi zakupami związana jest główna działalność portalu FaniMani.pl. Strona prowadzona jest przez Fundację FaniMani z Poznania i ma za zadanie pomoc w zbieraniu środków różnym grupom formalnym i nieformalnym, w tym także szkołom. Z FaniMani współpracuje ponad 400 sklepów internetowych z najróżniejszych dziedzin - począwszy od elektroniki, księgarni internetowych poprzez sklepy z odzieżą i butami, kosmetykami, biżuterią, propozycjami śmiesznych prezentów, na biurach podróży, witrynach zakupów grupowych i operatorach telefonii komórkowej skończywszy. Po zarejestrowaniu się na stronie FaniMani.pl przechodzimy za jej pośrednictwem do wybranego sklepu i robimy normalnie zakupy, płacimy dokładnie tyle, ile zapłacilibyśmy bez FaniMani, ale określony przez sklep procent od naszej transakcji ląduje na koncie wybranej organizacji. Gdy na koncie organizacji uzbiera się określona suma, pieniądze trafiają na konto i mogą zostać przeznaczone na odpowiednie cele. Procenty, które przekazują sprzedawcy wcale nie są małe - począwszy od niecałego 1% (ale to naprawdę rzadkość) skończywszy na ponad 10%! 
Działanie portalu sprawdziłyśmy z Rudą wczoraj - założyłam profil Stowarzyszeniu Historyczny Trzebiatów - Chąśba i dokonałyśmy pierwszych zakupów - mam kupiła sobie wymarzony zestaw do Yerba Mate. Już dziś rano FaniMani.pl wyświetliło informacje o przekazaniu 5% tej transakcji - wszystko odbywa się bezproblemowo i jedynym, co musimy zrobić, jest zalogowanie się na stronie i przejście do sklepu internetowego za jej pośrednictwem - później wszystko odbywa się jak przy każdej zwykłej transakcji. 
W całej tej inicjatywie najważniejsze jest to, że nasza pomoc jest bardzo wymierna - dokładnie wiemy jaką kwotą wsparliśmy jaką organizację. 
Konto Chąśby zapewne będziemy zapełniać samodzielnie - kupując książki, prezenty, herbaty i sporo innych rzeczy, ale jeśli ktoś z Was odnajdzie na liście sklep, w którym sam robi zakupy, to będzie nam miło, jeśli następnym razem wejdzie do niego przez FaniMani.pl uprzednio wybierając nasze Stowarzyszenie, jako organizację, której chce udzielić wsparcia. :)

6 komentarzy:

 1. Pożyteczne wykorzystanie internetu - świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako raczkujące stowarzyszenie poszukujemy różnych sposobów finansowania działalności, piszemy projekty, wystawiamy rękodzieło. Czemu nie spróbować i takiego sposobu.

   Usuń
 2. Bardzo dobra inicjatywa. Myślę, że z czasem będziecie się rozwijać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama obejrzę tą stronę, dlaczego nie pomagac, nie wymaga wysiłku, proste a skuteczne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie to jest w niej najlepsze - że pomaga się tak mimochodem, bez poświęcania temu jakiegoś strasznego czasu. :)

   Usuń