środa, 8 czerwca 2016

Będziemy próbować do skutku- wspieram.to

Zbliża się lato, a z nim czas otwarcia Baszty Kaszanej dla turystów. Jak już pisałyśmy, w tym roku nie dostałyśmy wsparcia z FIO, więc zdane jesteśmy całkowicie na wolontariat. Chuda kończy własnie pisanie kolejnego projektu, tym razem na grant "PZU z kulturą" . Jeśli się uda, zorganizujemy dzieciakom naprawdę fajne wakacje z warsztatami i wycieczkami do muzeów i skansenów.  Do tego grantu potrzebujemy jednak wkładu własnego w wysokości 10% wartości projektu i tym razem nie może to być tzw. wkład niefinansowy, którym ratowałyśmy się przy projektach z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Przez chwile zwątpiłyśmy w sens pisania o grant, a potem pomyślałyśmy o crowdfudingu czyli finansowaniu społecznościowym. Uda się czy nie, próbować trzeba, bo dla naszych dzieciaków warto się starać!
Teraz każdy może stać się darczyńcą Stowarzyszenia Historyczny Trzebiatów "Chąśba" i mieć udział w fundowaniu zajęć wakacyjnych i powakacyjnych dla trzebiatowskiej młodzieży oraz wszystkich, którzy w lecie odwiedzą nasze miasto i naszą Basztę Kaszaną.
Jak można nam pomóc?
Wystarczy wejść na stronę:
 
I postępować zgodnie z instrukcją. Wsparcie nie musi być bezinteresowne. Za pomoc oferujemy konkretne prezenty. Od podziękowań i kartek z pozdrowieniami przez drobne przedmioty wykonane przez nasze dzieciaki i przez nas aż po organizację animacji dla grupki osób - np. w czasie uroczystości rodzinnej możemy zorganizować czas dzieciakom. 
Jeśli zbierzemy zadeklarowaną kwotę ( w wysokości wkładu własnego do grantu) platforma wypłaci nam wszystko, co uzbierałyśmy (pobierając niewielką prowizję) jeśli nie uda się w zaplanowanym czasie przekonać darczyńców do pomocy- każda przelana złotówka wraca na konto ofiarodawcy. 
To uczciwe podejście- wszystko albo nic. Ofiarodawca ma w ten sposób pewność, że jego pomoc nie zostanie zmarnotrawiona. 
Nasz blog odwiedza sporo osób, mamy liczne grono sympatyków na facebooku i choć ostatnio nie wszystko zagrało tak jakbyśmy sobie zamarzyły, to liczymy, że nasz pomysł jest na tyle oryginalny iż przekona do siebie potencjalnych wspierających. 
Wesprzeć można nas nie tylko finansowo- udostępniając ten post, wspominając o nas i naszej inicjatywie na swoim blogu bądź fanpagu, sprawisz, że więcej osób się o naszym pomyśle dowie i może zechce ufundować dzieciakom ciekawe wakacje.
Chcieć to móc!
Więc do dzieła!
Czytajcie, komentujcie, wspierajcie, udostępniajcie! 
Za każdą aktywność będziemy wdzięczne!


23 komentarze:

 1. Aniu, byłem na podanej stronie, ale oni tam chcą jakichś haseł, loginów, rejestracji, adresów, etc. :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rejestracja jest konieczna, by dokonać bezpiecznej wpłaty , którą odzyskuje się jeśli projekt nie wyjdzie. Dane nigdzie nie wyciekają.
   To zabezpieczenie dla darczyńcy. Ponadto raz dokonując rejestracji, możesz potem spokojnie wspierać innych.

   Usuń
  2. Ponadto, adres potrzebny jest nam, by wysłać podziękowanie i wybraną nagrodę :)

   Usuń
 2. Hmm... mnie kusi żeby się włączyć, ale ode mnie to akurat bardzo mało zależy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy do współpracy, każda pomoc się liczy!

   Usuń
  2. Na razie udostępniłem i jeszcze ktoś udostępnił, ale na stronie to już się obawiam "przegrzać" sprawę, bo trochę tych akcji już wspieraliśmy. Co innego, gdyby z inicjatywą wyszedł ktoś inny. Ale, zobaczymy! :)

   Usuń
  3. Tak, tak wiem doskonale, że bardzo lubicie wspierać różne inicjatywy- też tak mam ;)

   Usuń
 3. Przepraszam, czy dobrze zrozumiałem, że za każda wpłatę minimum 10 zł system dokłada jeszcze 10????
  Bo jeżeli tak, to najbardziej opłacalne są wpłaty po 10 zł! :D :D :D
  Czyli zamiast np. 20 zł lepiej wpłacić dwa razy po 10 zł???
  I czy to musi być od różnych osób, czy od jednej? Rzecz niezwykle istotna do rozpracowania, zanim zaczniemy cokolwiek wpłacać. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłam-jeśli płacimy blikiem, to się kwota podwaja :) Ale dotyczy to tylko płatności blikiem. Nawet zainstalowałam odpowiednią aplikację w telefonie.

   Usuń
  2. A to mnie nie dotyczy, aż tak nowoczesny nie jestem. :(

   Usuń
  3. Ja się właśnie tak nowoczesna zrobiłam :) dzisiaj zainstalowałam aplikację, żeby sprawdzić. Działa :)

   Usuń
 4. Trzeba obserwować, bo skorzystałam z BLIKa (hehe, nawet nie wiedziałam, że w aplikacji banku już to mam zainstalowane!), ale doliczyli tylko moją wpłatę. Hm, może dopiero po zakończeniu system dorzuci tą obiecaną dodatkową pulę? Trochę bez sensu, bo z ich kasą byłoby łatwiej i od razu by można było przetestować to, o czym pisał Zenek, czyli kilkurazowe mniejsze wpłaty niż jedną większą.
  Trzymam za Was kciuki z całego serca.
  Chciałabym rozkręcić jakoś tę akcję, ale dotychczasowe chociaż miały oddźwięk niesamowity, to później wychodziły z różnych stron kwasy i się zwyczajnie boję, żeby czegoś nie spartaczyć. Ale na Marchwi wrzucę w biały dzień na pewno!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie dołączono od razu. Może to zależy od banku? Dzięki za wsparcie! Każda pomoc na wagę warsztatów!

   Usuń
 5. Nie wiem, co robię nie tak, ale płacąc Blikiem z moich wpłat nie dolicza tych obiecanych 10 zł. Przykro mi. :(

  OdpowiedzUsuń
 6. jest 160 zł, potrzeba ponad 10 razy tyle! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Marchev niezameldowana14 czerwca 2016 10:28

  Do wszystkich zainteresowanych: nie ma sensu bawić się w rozdrobnione kwoty, ponieważ promocja Blika już się zakończyła wskutek wyczerpania limitu maksymalnie 7000 transakcji. Właśnie otrzymałam od organizatorów takie wyjaśnienie niedoliczania dyszki do dokonanych wpłat. Wielka szkoda, zawsze to parę zeta do przodu. Ale działamy dalej, ja wierzę, że się uda!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, czyli mój blik był ostatnim :( szkoda.

   Usuń
  2. Ale to nie znaczy, że mamy nie wspierać. Najpierw liczyliśmy drobne, a teraz... teraz to może lecieć gruba kasa! Bez ograniczeń :D :D
   Kurczę, ludziska, ogarnijmy to...

   Usuń
  3. Powoli dwa linki zaczynają żyć własnym życiem, więc może, może...

   Usuń
  4. Blik zdechł, ale włączamy kolejny element promocji ;) No i jest kolejny datek!

   Usuń
 8. Jak tylko będę mieć cokolwiek na koncie, to Wam coś prześlę. Na razie przesadziłam z szaleństwem zakupowym i spłukałam się do zera :D
  Powodzenia! :D

  OdpowiedzUsuń