poniedziałek, 4 września 2017

Jakie konto osobiste wybrać?

Mam przed sobą list z PKO BP informujący Chudą, że... jest stara ;) A dokładnie, że nie należy się jej już preferencyjne konto Student. Ma więc Chuda dylemat, co dalej, jakie konto osobiste wybrać, a może trzymać wypłatę w skarpecie?. Postanowiłam jej trochę pomóc, przeglądając oferty kilku banków. A przy okazji może komuś się ta moja praca przyda.
Zacznę od wspomnianego już PKO BP, gdyż z bankiem związani jesteśmy od wielu lat kontami (dzieci miały założone swoje konta po ukończeniu 13 roku życia!), lokatami i kredytami. Przed długi czas byliśmy zadowoleni z oferty, jednak ostatnio coraz mniej nam odpowiada. Moje konto za zero przestało się opłacać- wystarczy nie znaleźć odpowiedniego bankomatu i już pobierana jest prowizja, oprocentowanie też zbliża się do zera. Jeszcze jakiś czas temu warto było mieć dodatkowo konto oszczędzające, ale ono też przestało oszczędzać. Alternatywą dla osób podróżujących za granicę miało być Konto bez Granic, jednak szybko okazało się, że opłata za konto jest wyższa niż prowizje pobierane przy wypłatach z bankomatów za granicą.

Obecnie testuję ofertę Get in Banku z kontem oszczędnościowym.

 Zaletą konta osobistego jest całkowity brak opłat za prowadzenie konta i wypłat z wszystkich bankomatów w kraju ( za granicą niestety pobierana jest prowizja) warto przy okazji zakładania konta osobistego można pokusić się i o wspomniane oszczędzające, bo jest ono jako tako oprocentowane (2,5% w skali roku)
Można je przy tym założyć nie wychodząc z domu.

Następnym bankiem, któremu przyglądam sie z bliska jest Nest Bank (pisałam o nim niedawno) Lokata powitalna spisała się na medal, a konto, jako że jest całkowicie darmowe i nie trzeba płacić za kartę oraz wypłaty z banokomatów też na razie utrzymuję. Konto zakłada się równie bezproblemowo jak poprzednie, nie wychodząc z domu.BGŻ BNP Paribas - Konto Optymalne oprócz braku opłat i prowizji kusiło nowych klientów zwrotem za zakupy.Eurobank proponuje kilka możliwości przechowywania pieniędzy: "konto na co dzień" (7 zł opłaty za prowadzenie); "konto active" bezpłatne przy regularnych wpływach 1500 zł.oraz "konto prestige" produkt dla osób o zarobkach ponad 4000 miesiecznie. 


Na zalety konta w MBanku zwracał nam uwagę syn. Tu oprócz zwonienia z opłat przez przynajmniej 24 miesiące można otrzymac do 600 zł zwrotu płacąc za pomocą blika lub karty. Trzeba tylko dodać, że darmowe wypłaty dotyczą bankomatów Euronet, Planet Cash oraz BZ WBK i kwoty ponad 100 zł. 

Bardzo ciekawą ofertę ma obecnie Bank Millenium konto 360* - całkowicie bezpłatne, z darmowymi wypłatami z wszystkich bankomatów w kraju i zagranicą oraz możliwością otrzymania nagród w programie lojalnościowym "LUBIĘ TO POLECAM". Jedynym warunkiem są regularne wpłaty 1000 zł miesięcznie i jednokrotna płatność mobilna. 


Na koniec "Wymarzone Konto Osobiste" w Raiffeisen Polbank. 

To jedyne z przeglądanych przeze mnie kont oferujących oprocentowanie w wysokości do 1,5% ( jeśli uzbieramy 10 000 zł) ! 
W ofercie jest także konto oszczędnościowe o oprocentowaniu 2,2%. Minusem tej ofery jest ograniczona ilość bezpłatnych bankomatów oraz sporo innych ograniczeń sprawiających, że korzystna na pierwszy rzut oka oferta może być nią dopiero po spełnieniu kilku warunków (karta bezpłatna pod warunkiem przynajmniej 8 płatności w ciagu miesiąca)
Ten niepełny przegląd ofert pokazuje, że jest w czym wybierać, ale trzeba dobrze przyjrzeć się warunkom, ograniczeniom, by po założeniu nie okazało się, że do konta dokładamy (wtedy trzeba jak najszybciej zmieniać bank!)
6 komentarzy:

 1. Konto w mbanku otworzyłem na początku ich działalności, a był to pierwszy prawdziwie internetowy bank. W tamtym czasie ludzie pukali się w czoło i mówili, że hakerzy ukradną mi pieniądze :-)
  Aniu, odnoszę wrażenie, że chociaż ofert jest dużo, naprawdę dobrych trudno znaleźć, skoro jakiś bank tutaj nie pobiera opłat, ale za to w tym sporo, a inny bank odwrotnie. Chociaż faktycznie, PKO BP i Inteligo będące też ich własnością, oprocentowanie mają symboliczne.
  Swoją drogą nawet najwięcej dające banki dają… w zasadzie nic nie dają, skoro za dysponowanie naszymi pieniędzmi na lokatach terminowych ich odsetki ledwie pokrywają inflację.
  Albo i nie pokrywają.

  OdpowiedzUsuń
 2. No właśnie, obecnie wybór konta to bardziej pytanie nie o to, ile się zyska, ale jak nie stracić. Dlatego szukamy oferty, która wychodzi całkiem na 0.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć. Polecam ranking kont osobistych na stronie https://www.kontomaniak.pl/ranking-kont-osobistych

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zdecydowałem się nie na konot osobiste, tylko na kartę przedpłaconą https://www.igoriacard.com/karta-przedplacona-na-wakacje dzięki której mogę płacić w rożnych walutach. Jestem zdania, że w końcu nie trzeba brać ze sobą nigdzie gotówki tym bardziej jeśli planujemy wyjazd za granicę. Bardzo wygodne zastosowanie płatności bezgotówkowej.

  OdpowiedzUsuń
 5. W chwili obecnej najlepsze jest chyba Nest Konto, generalnie z tego co patrzę nie ma innego konta "bezwarunkowo" darmowego https://najlepszebanki.com/darmowe-konto-bankowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie bardziej zadowolona jestem z konta w Getin Banku.

   Usuń