czwartek, 3 maja 2018

Wiosenne sałatki z chwastów

Tak, tak... znów będzie o chwastach, tym razem w wersji śniadaniowej.
Wiosenny rytm dnia różni się od zimowego kolejnością wykonywanych czynności. Teraz nim przygotuję swoją kawę, wypuszczam zwierzęta na podwórze. Kozy idą do sadu "kosić trawę", a kury wylatują na wybieg. Wracając z koziarni, zbieram rośliny na moją sałatkę.
Pokażę Wam dziś dwie wersje: słoną i słodką.
Słona sałatka zawiera liście podagrycznika, szczawiu, kurdybanku, przytulii łąkowej, gwiazdnicy i lipy oraz kwiaty fiołka trójbarwnego. Liście płuczemy i kroimy. Do tego dodaję trochę twarogu, łyżkę majonezu i gotowe.
Słodka sałatka składa się z liści marchewnika, kwiatów lilaka, twarogu i miodu.
Proste, prawda? Mieszkając na wsi, ma się te wszystkie zioła na wyciągnięcie ręki. Zdrowa zielenina rośnie dosłownie od nogami.
Swoje surówki zjadam z pachnącym swojskim chlebem i w zależności od pory z aromatyczną kawą albo pysznym naparem ziołowym.
Post powstał w ramach mojej akcji na portalu Durszlak. Klikając w banerek, zobaczycie więcej ciekawych przepisów z chwastami w roli głównej.

Jemy chwasty 2018

9 komentarzy:

 1. super pomysl. jade na wies co prawda podmiejska ale wies jutro wiec pozbieram sobie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nianiu, polecam zielenina z łąki jest super!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej to takie rzeczy można jeść uuu

  OdpowiedzUsuń
 4. Magdaleno, można, można i są całkiem smaczne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super ja sie uczę cjwastie_

  OdpowiedzUsuń
 6. Och, Aniu, u Ciebie jest jak w innym świecie, jakimś…. Bajkowym? A nie widać tam u Ciebie skrzatów pod źdźbłami traw?
  Gdy pomyślę o jutrzejszym śniadaniu w lunaparkowej kuchni, o wędlinie po 3,50 za dwa kilo, gliniastym chlebie z margaryną, to… to chyba skoczę do Ciebie na śniadanie :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Więc nic, tylko iść na łąkę i się zajadać!:D
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo a byłam pewna , ze kurdybanek wyląduje w słodkiej wersji - bo dla mnie przynajmniej, on ma dość słodkawy smak :))

  OdpowiedzUsuń