środa, 1 maja 2019

O kogucie, kozach, kotach i psie

kogut na sianie
Poznajcie Cudaka
- Nie chcesz koguta? -zapytała sąsiadka Marysia, gdy któregoś dnia wybrałam się w odwiedziny. -.Popatrz na tego cudaka. Dostałam go w zeszłym roku, ale nie dogaduje się z moim dużym kogutem. Szkoda go. A ty nie masz.
-No nie mam.-przytaknęłam. -Gerald skończył marnie, po tym jak mnie kilka razy podziobał. Planowałam kupić koguta razem z nowymi kurkami. Ale skoro nie chcesz Cudaka, to go przygarnę.

Szczęśliwe kury

Szczęśliwe kury
Szczęśliwe kurki
I tak oto nasze gospodarstwo powiększyło się o przecudnej urody nastroszonego kogucika. Pieje co rano piskliwie i widać, że po kilku dniach u nas czuje się dobrze, a kury zdają się być szczęśliwsze mając stroszącego piórka opiekuna. Znoszą też pyszne jajeczka, z których przyrządzam swoje oryginalne potrawy.

Co słychać u koźląt?

Młode koźlęta rosną jak na drożdżach i dokazują w najlepsze. Są coraz bardziej samodzielne i trzeba ich pilnować, bo potrafią wybrać się na wędrówkę wprost do ogrodu warzywnego, gdzie nieśmiało wschodzi marchewka i sałata.
Po jesiennej lekcji dojenia u Inkwi zaczęłam sama praktykować, Jenka spokojnie pozwala mi oddoić kubek mleka do kawy, Pawetka jest bardziej niecierpliwa. Uczymy się nawzajem nowej sytuacji.
Koźlęta na trawie
Kozia rodzinka
A uprzedzając pytania: na razie robię twarożek, ale zamówiłam już kilka koniecznych narzędzi do przygotowania dobrego sera koziego, więc lada moment będę próbować robić ser podpuszczkowy.

Koty i pies mają się dobrze

Dzidzia, któremu nie przyjęło się imię Garfield, wyrósł na sporego i bardzo łownego kota (jest już większy od Fridki).
Zwierzęta miłość
Mimi i Gringo
 Mimi nadal ma wyrąbane na wszystko a jego ulubionym zajęciem jest sen na kolanach u pańci lub gdziekolwiek, gdzie jest ciepło, ale dzięki wiosennemu ruchowi i zewowi natury zeszczuplał na tyle, że nie ciągnie swojego brzucha po ziemi jak filmowy Mruczek z drugiej trzeciej części Shreka.
Fridka, jak to młoda dama. Ma swoje humorki, ale potrafi nas sobie owinąć wokół palca i zawsze mamy dla niej dodatkowy smakołyk. No kocia księżniczka! Niestety wszystkie koty narażone są na ataki ze strony kleszczy. Mimi dostał w prezencie fragment obroży antykleszczowej, który został po zapięciu większej części tejże psu. Paraduje teraz z turkusowej obróżce powstałej z... ramiączka mojego biustonosza do którego doszyłam wspomniany fragment obroży. Podobnie zrobię z Fridką i Dzidzią. Kupię jedną drogą obróżkę i podzielę. Nic innego nie działa lub jest skuteczne zaledwie tydzień.
Psy na trawie
No Matka, co ty? Znowu zdjęcie?
Gringo obdarowany nową Foresto ma spokój z kleszczami, dzięki czemu biega radośnie po łące obszczekuje kozy i ludzi. Mnóstwo czasu spędza pilnując naszego dobytku. Mamy świetną zabawę, obserwując jak siedzi na łące pilnując, by koźlęta nie wchodziły do ogrodu lub biega dookoła wojlery, by sprawdzić, co robi Cudak. No i jak już zauważyliście, jest z niego niezły model. Uwielbia pozować do zdjęć.
I wszyscy szczęśliwi

Kochaj mnie!

28 komentarzy:

 1. Piękny ten kogucik:) Nie jest tak agresywny jak poprzednik?

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie, tak pomiędzy zwierzątkami. A kogut pięknej urody! Lepiej się dogaduje ze wszystkimi?

  OdpowiedzUsuń
 3. Z kozą wyglądasz jak urodzona Góralka i włosy już odrosły :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mam trzy koty, ale nie chcą obok siebie spać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zwierzaki sa swietne, bardziej szczere i wdzieczne od ludzi...

  OdpowiedzUsuń
 6. "skoro nie chcesz Cudaka, to go przygarnę." Niech tylko ten wpis przeczyta jakiś dyrektor ogrodu zoologicznego to już będzie wiedział co zrobić ze zbędnym hipopotamem 😂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla hipcia brakuje mi bajora, ale jakąś lamę mogę przygarnąć ;)

   Usuń
 7. Ja bym i chciała kury, ale nie ma kto się nimi zajmować jak mnie nie ma. Zostaje mi wiec kot i dwa psy. Może z nich rosołu nie będzie, ale co mi tam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kury są świetne. Uwielbiam wieczorem, gdy układają się spać na grzędach, słuchać i spokojnego gdakania.

   Usuń
 8. Sielanka ❤️ Wszystko kwitnie i się rozwija na wiosnę ❤️❤️ Sama mieszkam na wsi, nie posiadam zwierząt gospodarczych(jeszcze) ale są takie plany 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I o to chodzi. Wieś bez zwierząt? Mnie przeraża, ze coraz mniej ludzi decyduje się na swoje zwierzaki.

   Usuń
 9. Anno, zachowanie zwierząt jest tak sympatyczne, a Wasze do nich podejście tak wyrozumiałe i nacechowane ciepłem, że naprawdę miło się czyta i ogląda zdjęcia. Jednak chyba się pogubiłem: obok Gringo widzę drugiego psiaka, chyba nie wiem kto to.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzysiu, ten drugi pisak to Riko od sąsaidów z pensjonatu. Oba psy są w tym samym wieku i lubią sie wspólnie bawić. Riko spedza u nas mnóstwo czasu.

   Usuń
 10. No no pokaźne stadko już jest. Gringo wyprzystojnial, a kogucik superancki. Masz pełne ręce roboty. Przyjemnej tak myślę .Pozdrawiam majowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, mam sporo pracy, ale i ogromną satysfakcję. Swojskie jajka, mleko od kozy, no i tyle Futerek do miziania! A Gringo faktycznie zmężniał :)

   Usuń
 11. Kiedy zajmowałam się kozami sąsiadów, jedna kopała przy dojeniu, druga kładła się nieoczekiwanie; ktoś poradził, żeby tej pierwszej ubrać gumiaki na tylne nogi ... nie pomogło, trzeba być stanowczym, doprzeć ramieniem do ściany lub ogrodzenia i robić swoje:-) a ta, która kładła się ... trzeba było śpieszyć się z dojeniem; rozgryziesz powoli, Aniu, jak traktować każdą kozę, bo każda jest inna i charakterna; sympatyczne zdjęcia Waszego przychówku zwierzęcego, nawet piesek sąsiadów dobrze czuje się u Was, widać, że kochacie zwierzaki; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powoli się oswajamy z czynnością i z dnia na dzień jest lepiej. A zwierzaki? Tak, kochamy ich towarzystwo.

   Usuń
 12. Cudowne gospodarstwo, miło się tak mieszka wśród zwierząt :) ja niestety w bloku w mieście więc tylko kotka trzymam. Cudak piękny na pewno będzie mu dobrze u Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze marzyłam o takiej ferajnie. Dlatego bloki mnie męczyły.

   Usuń