sobota, 11 grudnia 2021

Jak stracić i odzyskać swoje konto na Instagramie?

 


Instagram jest moim ulubionym medium , To tam pojawiam się o poranku, zawieram nowe znajomości i dzielę się swoją codziennością. I choć staram się przestrzegać wszelkich pisanych i niepisanych norm respektować ograniczenia, to pewnego dnia przeżyłam horror o poranku.

Jak straciłam konto na Instagramie?

Mój Instagram kobiece_rozmowki powstał ponad 6 lat temu. Pierwsze zachowane na nim zdjęcia pochodzą z 2015 roku. Wydawać by się mogło, ze to dosyć czasu, by odkryć wszystkie sekrety tego medium i ustrzec się przed wpadką. Kilka lat temu przeżyłam włamanie na konto i przejęcie go. Wtedy na szczęście szybko udało mi się udowodnić, że ja to ja i straty nie były duże. Prawdę mówiąc do dziś nie wiem, po co komuś było moje malutkie wówczas konto. No, chyba, ze któryś z moich ówczesnych uczniów po prostu zrobił mi głupi kawał. Tym razem problem był poważniejszy. 


Nie potrafię do końca stwierdzić, czy moje konto padło ofiarą instagramowej czystki czy pomyłki, bo w ciągu jednego dnia przestały działać oba moje profile. Zarówno główny, jak i ten poświęcony zwierzakom. Na pewno nie zostały zhakowane i przejęte, gdyż wówczas znalazłabym je pod swoimi hasztagami.

Komunikat, jaki zobaczyłam na swoim profilu na moment przed jego zniknięciem, głosił, że Ig odkryło niepojący ruch i konto zostanie wyłączone. Chwilę później nie działał już i drugi profil.

Konto na Instagramie może zostać wyłączone z kilku powodów związanych z nieprzestrzeganiem regulaminu Ig. Mogą to być nielegalne treści, nagość na zdjęciach, użycie zakazanych hasztagów (i tu ciekawostka: mój prywatny hasztag #kobiecerozmówki też Ig uznało za podejrzany! ) wreszcie szeroko pojęte spamowanie. Czy komuś podpały rozmówki, czy za szybko komentowałam posty lub dodawałam serduszka, a może nie spodobało się algorytmom porządkowanie followersów? Nie wiem i pewnie się nie dowiem. Tak samo jak nie dowiem się, dlaczego zniknął i zwierzęcy profil.

Jak odzyskać konto na Instagramie?

Gdy konto zniknęło nie panikowałam, wierząc, że wystarczy tylko tu kliknąć, tam kliknąć i wróci. Niestety, piękna teoria w praktyce nie zadziałała. Zaczęłam nerwowo wpisywać w wyszukiwarce „Jak odzyskać konto na Instagramie”, wertować kolejne blogi z radami, przeszukiwać pomoc dedykowaną aplikacji Instagram, pomoc oferowaną przez aplikację Facebook. Bezskutecznie. Żaden ze sposobów nie działał! Nie wiedziałam co robić. Instagram nie działał i już.

Z jakich sposobów na odzyskanie konta instagramowego skorzystałam? Oto one:


Po pierwsze, zgodnie z instrukcją pojawiającą się na ekranie wpisałam nazwę użytkownika i numer telefonu w celu uzyskania kodu sms. Niestety, żaden kod nie przyszedł!

Po drugie za radą znalezioną u  https://igerspoland.pl/jak-stracilismy-i-odzyskalismy-konto-na-instagramie/ znalazłam formularz. Zaczęłam wypełniać go pełna nadziei... Niestety, nie udało mi się go wysłać, gdyż aplikacja uparcie twierdziła, że moje konta nie istnieją!


W tym momencie zaczęłam tracić nadzieję i … planować strategię tworzenia nowego konta.

Po trzecie. Trafiłam  na kolejną stronę internetową, https://farmaceuta-radzi.pl gdzie odesłano mnie do grupy na FB, gdzie ludzie dzielą się swoimi historiami. Tam dowiedziałam się, że aplikację trzeba odinstalować i ze strony https://www.apkmirror.com pobrać wersję 195 , gdyż tam istniała szansa na odzyskanie profilu poprzez selfie.

Zainstalowałam i … trafiłam na formularz, który udało mi się wysłać! Kilka godzin później dostała e-mail z fb z instrukcją.


Należało zrobić sobie zdjęcie z odręcznie napisanym na kartce kodem. Ta opcja miała zadziałać w sytuacji, gdy ma się na swoim koncie zdjęcia twarzy. Zrobiłam zdjęcie, wysłałam. Dostałam mail z instrukcją i linkiem do... formularza, który już wypróbowywałam . Nadal nie działał. Wysłałam kolejny list ze sceenem wadliwego formularza i czekałam. Czekałam. Czekałam. Wyczyściłam pamięć podręczną, usunęłam pliki cookies. W tym czasie próbowałam założyć nowy profil. Nie było to łatwe, gdyż Ig odrzucało mój podstawowy adres e-mail i nr telefonu. Drugi z adresów niby został zaakceptowany, ale... kod do aktywacji nie dotarł! Udało się dopiero na trzecim adresie i numerze tel. mojego tabletu.

Od wyłączenia konta minął tydzień. Przez siedem dni próbowałam najróżniejszych sposobów na odzyskanie konta. Wreszcie wpadłam na pomysł, by zmienić nr telefonu, na który ma być wysłany kod i... odzyskałam zwierzęcy profil. Główny nadal nie działał. Trochę z lękiem podałam na formularzu do odzyskiwania konta nr tabletu. Przyszedł sms z kodem. Wpisałam. Wyskoczył błąd i spróbuj ponownie. Kliknęłam spróbuj ponownie i... MAGIA nagle zobaczyłam swoje zdjęcie profilowe! Byłam u siebie!

Moje perypetie pokazują, że istnieje wiele różnych sposobów na kontakt z pomocą Instagrama, lecz są one zawodne i działają w sposób wątpliwy. Nawet dwuetapowe uwierzytelnienie nie wystarczy, by swoje konto odzyskać. Warto mieć na profilu przynajmniej jedno zdjęcie swojej twarzy, nawet jeśli jest to konto poświęcone marce lub produktom, a nie konto osobiste. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Mieć w zanadrzu kilka adresów e-mail i nr telefonów. Coś może w końcu zadziała.


Moje  instagramowe refleksje


W ciągu tego tygodnia wiele nauczyłam się o sobie i ludziach. Moje reakcje wskazują, że na pewno jestem od Ig uzależniona, bo bez swojego konta czułam się jak na odwyku. I szybko zakładałam nowe konto! Ponieważ publikuję codziennie, już następnego dnia zaczęły napływać różnymi kanałami zapytania, co się ze mną stało (takie wiadomości znalazłam na fb i na blogu) Gdy założyłam nowe konto, bardzo szybko z pomocą przybyli moi insta znajomi, udostępniając nowy profil. Poczułam, że choć znajomości są czysto wirtualne, to udało się stworzyć realne więzi. Słowa wsparcia i otuchy płynące różnymi kanałami dodawały mi sił w odzyskiwaniu głównego konta  i w efekcie doprowadziły do sukcesu.

Tak. Wiem. To tylko Instagram. Ale zawarte tu znajomości są realne i cieszę się, że wróciłam. Muszę jednak dobrze się zastanowić nad swoimi reakcjami i trochę ograniczyć czas poświęcany na to medium?

Uważasz, że post jest przydatny? Postaw kawę https://buycoffee.to/rozmowkikobiece
30 komentarzy:

 1. Matko, jakie to skomplikowane, ale najważniejsze, że się udało. Ja mam włącząną weryfikację dwuetapową.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak , troszkę świat blogowy, instagramowy czy inne stały się częścią naszej rzeczywistości...A i zdarza się ,ze nawiązujemy kontakty bliższe i to jest cenne Dobrze,że udało Ci się odzyskać profil..Zaglądnę:) Spokojnych Świąt życzę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na moim odludziu czasem jest to jedyna możliwość kontaktu z ludźmi.

   Usuń
 3. Jestem w stanie sobie wyobrazić, jaką tragedią mogłaby być taka sytuacja dla osób, które budują swój profil na Instagramie latami, zarabiają na tym. Instagram jest niewątpliwie wspaniałym medium, ale niestety dość często sami twórcy aplikacji rzucają kłody pod nogi albo osoby z zewnątrz. Dobrze, że wszystko się udało załatwić i odzyskać konto:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio czytałam w grupach recenzenckich, że ktoś stracił konto na ig i próbował odbudować swój profil. Ja mam konto na Instagramie kilka miesięcy i nie znam jego wszystkich zawirowań. Mam jednak nadzieję, że nie będę miała takiego zmartwienia. Szkoda by było tyle włożonej pracy i zdjęć. Dziękuję Ci za ten wpis. Będę wiedziała co w razie awaryjnej sytuacji zrobić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam właśnie nadzieję, że komuś tym wpisem pomogę.

   Usuń
 5. Dobrze, że udało Ci się odzyskać konto na Instagramie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie zdziwiłam się dlaczego nie ma Twojego konta, ale dobrze, że już jest ok.

   Usuń
 6. Ja miałam duże problemy przy odzyskiwaniu swojego konta, a kontakt z fb, czy insta jest bardzo słaby, a możnaby powiedzieć, że wręcz go nie ma. Często niestety jest tak, że jak człowiek natrafi tam na problem to jest zdany sam na siebie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobne odczucia. Czułam się trochę jak bohater Kafki.

   Usuń
 7. Chwile grozy! Gdyby mnie to spotkało też pewnie czułabym się jak na odwyku. Cieszę się że udało Ci się wrócić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe doświadczenie, mam nadzieję, że więcej mnie to nie spotka.

   Usuń
 8. Jeszcze nie zdarzyło mi się stracić konta na fb, ani insta - parę razy dostałam tylko bana na Facebooku. Ale zapisuję sobie na wszelki wypadek ten post, może kiedyś się przyda.

  OdpowiedzUsuń
 9. Warto włączyć do konta weryfikację dwuetapową. A poza tym odwyk od IG chyba czasami wychodzi nam na dobre...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem i weryfikacja dwuetapowa nic nie da. Mnie się nie przydała.

   Usuń
 10. czyli jednak się da! ja straciłam już dwa konta i po pierwszym przestałam walczyć, dobrze wiedzieć na przyszłość!

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj tak, konto na IG to dość osobista sprawa: zaklęte chwile w zdjęciach, znajomości... bez profilu to jak bez cząstki siebie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie lub podobne przygody z programami komputerowymi miewam często. To udręka wielokrotnego bicia głową w mur i „rozmowa” z innym programem komputerowym, który nader nieudolnie udaje myślenie. Aniu, uważam, że jeśli tak prosta czynność na odnowienie dostępu do konta popularnego programu, wymaga tak wielu poszukiwań i ponawianych prób, powiedzieć trzeba wprost o partactwie programistów. Pamiętasz, jak działał bloger przed jego „usprawnieniem”? – przykład jeden z wielu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam nawet Twój post na temat prób dogadania się z programem.

   Usuń
 13. Kurcze jakie to skomplikowane. Dobrze, że to opisujesz i teraz wiadomo jak postąpić

  OdpowiedzUsuń
 14. szczęśliwa Instagramowiczka18 grudnia 2021 17:17

  Miałam kiedyś podobny przypadek. Też nagle zablokowano mi dostęp do konta na Instagramie. Nic nie pomagało - ani przedstawienie się pełnym imieniem i nazwiskiem, ani podanie numeru telefonu, ani selfie z wysłanym sms-em, ani nawet zdjęcia członków mojej rodziny, których na szczęście miałam na Ig. Dopiero w kolejnych krokach udało mi się odzyskać konto gdy trzeba podać adres zamieszkania i przesłać skan dowodu z numerem pesel. Od tego czasu wszystko działa bezproblemowo, nigdy więcej nie miałam blokady, ale nadal nie rozumiem dlaczego wtedy zablokowano mi konto, skoro nic niewłaściwego nie robiłam a obecnie prowadzę na Ig taką samą aktywność co wówczas. Pozdrawiam :)))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wrażenie, że ze względu na coraz większą ilość użytkowników, Ig ma problem z częścią zabezpieczeń i takie kwiatki wychodzą.

   Usuń
 15. Hej mam pyt moje konto na insta ktoś przejął bo jest przypisany inny numer tel na który wysyłane są kody do logowania czy można to jakoś odkręcić?proszę o pomoc konto istnieje na maila przychodzi kod ale ten drugi właściwy już nie co mam robić nr przypięty to +234 czy wie ktoś jak mi pomóc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj odinstalować apkę i zainstalować tę starszą wersję z możliwością zrobienia selfie. Tam też jest opcja zmiany nr telefonu, na który przyjdzie kod.

   Usuń