wtorek, 27 lutego 2024

365 rozkładów tarota. Podręcznik do codziennej praktyki

 


Tarot fascynuje mnie od lat, ale dopiero niedawno dostałam swoją pierwszą talię kart, bo trzeba Wam wiedzieć, że do tych niezwykłych, owianych tajemnicą kart trzeba dojrzeć, a wtedy zadzieje się magia.

Karty to jednak nie wszystko. Potrzeba jeszcze wiedzy i intuicji. Bez nich rozłożenie kart będzie jedynie jałowa rozrywką, a przecież nie o to chodzi.

Jak na zawołanie znalazła się w moich rękach książka, przewodnik po rozkładach kart.

Tarot i jego rozkładanie w książce Sashy Graham

„365 rozkładów tarota” to nie podręcznik w potocznym rozumieniu tego słowa, ale ciekawie napisany przewodnik po świecie tarota.


Tarocistka Sasha Graham wykonała niesamowitą pracę i przygotowała rozkłady na wszystkie dni roku, napisała do nich pytania i instrukcje. Ciekawy jest dobór układów do poszczególnych dni roku. Autorka znalazła ezoteryczne, magiczne lub po prostu ciekawe wydarzenia  z konkretną datą i to owo wydarzenie stało się kanwą do rozkładu. I tak obok procesów czarownic znajdziemy datę powstania pierwszego kina samochodowego, urodziny Zygmunta Freuda, czy Coco Chanel. Każdej dacie patronuje też jedna karta i ona omówiona jest dokładniej.

Dzięki takiemu układowi po roku ćwiczeń każdy początkujący tarocista wyposażony zostanie w konkretną wiedzę, pozna układy i pytania, które będzie mógł wykorzystać w swojej praktyce.

Książka spodoba się miłośnikom ezoteryki, niewytłumaczalnych zjawisk oraz osobom, które właśnie zastanawiają się nad wyruszeniem w niezwykłą podróż, jaką funduje swoim właścicielom talia tarota. Można także zajrzeć do innych książek ezoterycznych, jakie znajdziemy na wirtualnych półkach w księgarni Tania Książka: Tarot, runy, wróżenie

Jestem zachwycona książką, która każdego dnia przenosi mnie do ciekawych wydarzeń, pozwala poznać coś nowego i pogłębia moją wiedzę, a trzeba pamiętać, że praktyka czyni mistrza i tylko systematyczny kontakt z kartami pozwoli mi być dobrą tarocistką.

Post powstał przy wspópracy z TaniaKsiazka.pl

7 komentarzy:

 1. Warto zgłębić takie ezoteryczne tematy, bo to buduje naszą samoświadomość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam szczerze że nie do końca moje klimaty ale info przekażę kumplowi on początkuje w ezoteryce więc chętnie podniesie swoje umiejętności

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam koleżankę, której kobiety w rodzinie już trzecie pokolenie są tarocistkami. Świetne historie opowiada. Zaciekawiłaś mnie lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie interesowałam się nigdy tarotem. Myślę że warto chociaż przeczytam coś o tym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś dla mojej sąsiadki. Ciągle próbuje mi postawić tarota.

  OdpowiedzUsuń