sobota, 4 stycznia 2020

Prezenty na Dzień Babci

https://mygiftdna.pl/Deski-Obrotowe

„U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką”. Pamiętacie taką piosenkę z przedszkola lub szkoły? Ja zawsze bardzo ją lubiłam, a moja babcia piekła pyszne ciasta. Jednak od czasów mojego dzieciństwa wiele się zmieniło. Przede wszystkim w podejściu do cukru. Żeby zrobić ciasto, które z przyjemnością zje Gui i poczęstuje nim Małą M. musiałam wiele się nagłowić. Stanęło na murzynku bez cukru z polewą czekoladową. Ale nie o cieście dziś będzie, a o prezentach na Dzień Babci, który zbliża się wielkimi krokami.

Wnuki najlepszym prezentem dla dziadków

Nikogo nie trzeba przekonywać, że najlepszym prezentem dla dziadków jest obecność wnuków. My bardzo dbaliśmy, aby w tym szczególnym dniu odwiedzić dziadków mojego męża (moi nie żyją od wielu lat) oraz zawieźć dzieci do teściów. Jedynie do mojego taty dzieci w tym dniu dzwoniły.
Teraz sami jesteśmy dziadkami i możliwość przytulenia wnuczek jest najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy sobie wyobrazić. Gui była u nas z małą M. na Sylwestra, uciekając od miejskiego zgiełku, zatem przez kilka dni cieszyliśmy się obecnością starszej wnuczki. Do młodszej lada moment się wybierzemy, tylko trzeba wszystko dobrze zaplanować.

Jaki prezent zrobić babci?

Jeśli nie można dziadków odwiedzić, to najlepszym prezentem może okazać się wizerunek wnuka, pewnie dlatego taką popularnością cieszą się wszelkie wydruki zdjęć. Sama zastanawiałam się nad zamówieniem zdjęcia na płótnie z wizerunkami moich wnuczek, ale a razie dostaliśmy cudne zdjęcia, które włożyliśmy w ramki i postawiliśmy w sypialni tak, że w każdej chwili możemy sobie na wnusie popatrzeć.

Prezenty spersonalizowane

https://mygiftdna.pl/koc/babcia
Myślę, że każdy lubi być traktowany w szczególny sposób i dostawać prezenty dostosowane do swoich marzeń. Takie, które pokazują że osoba obdarowująca włożyła pracę w znalezienie odpowiedniego przedmiotu lub przygotowanie prezentu. Zawsze mile widziane są laurki i inne dziecięce rękodzieło, ale czasem rodzice mają potrzebę dołożyć coś do takiego dziełka albo wnuki uważają się za dorosłe na takie tworzenie podarków. Co wtedy? Wtedy na pomoc przychodzi sklep internetowy MygiftDNA. Z okazji Dnia Babci sklep przygotował bardzo ciekawą ofertę prezentów skierowanych do wnuków. Moje serce skradły wszelkie produkty tekstylne z tekstem o babci, w tym taki uroczy koc z nadrukiem.


Babcia w kuchni

https://mygiftdna.pl/chlebaki
Wiecie, że nie lubię gotować, ale jak już działam w kuchni, to robię to z przytupem, tworząc dania niebanalne i pełne zaskakujących składników. Takie potrawy potrzebują odpowiedniej oprawy. Od dawna marzyłam o dużym obrotowym talerzu, takim, na którym można podać pizzę, ciasto lub skomponować tzw deskę serów.
Drugim produktem, który ułatwia mi dbanie o dietę bliskich jest chlebak. Dotąd pieczony w domu chleb, bo przecież u nas nie kupuje się pieczywa, tylko piecze, trzymałam w lodówce. Teraz mam przemyślną metalową puszkę z drewnianym wieczkiem pełniącym jednocześnie funkcję deski.
Przyznam, że nie spodziewałam się, aby w takim chlebaku pieczywo lepiej się trzymało, zatem z zaskoczeniem wyjmuję chleby pieczone przed Bożym Narodzeniem, które nadal są miękkie i pachnące. A sam chlebak z grawerowanym napisem na desce prezentuje się genialnie.

A Wy jakie macie pomysły na Dzień Babci? Może skorzystacie z oferty na prezenty od serca


29 komentarzy:

 1. Ten ręcznik jest naprawdę bardzo fajny. Ja już nie mam komu podarować, ale Babcia z pewnością by się z takiego prezentu ucieszyła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten ręcznik to świetny pomysł, chyba go wykorzystam w tym roku ! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Babcie zdecydowanie trzeba rozpieszczać! Ja niestety babci nigdy nie miałam :( Ten koc jest świetny!

  OdpowiedzUsuń
 4. Babcie to skarb i trzeba o nie dbać. Świetne pomysły on prezent.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten kocyk jest mega fajny <3 to będzie bardo dobry prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ... niestety obie moje babcie już nie żyją, ale kiedyś wielką przyjemność sprawiało mi przygotowywanie dla nich prezentów ...

  OdpowiedzUsuń
 7. Taki spersonalizowany prezent który jest przydatny to chyba najlepszy:)

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja chciałbym powiedzieć babci, że ją kocham, bo gdy żyła, nie usłyszała tego ode mnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. U nas nie wiem czy dziadkowie tacy zachwyceni, bo dzieci zostały u nich na długi weekend w związku z naszymi obowiązkami w pracy. Pewnie mają już dość :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jako nowy w tej roli - dziadek, mogę tyko powiedzieć że sama obecność wnuka sprawia mi radość. Co do odczuć Tymoteusza nie jestem pewien.

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka :D Moja babcia ma podobny gust czytelniczy, jak mama i ja, więc wybór prezentu jest prosty ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawe propozycje. Z pewnością polecę ten post dalej ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, że każdą babcię ucieszy coś innego. Zawsze staram się dowiedzieć, czego dana osoba potrzebuje lub co lubi, albo co bardzo chce, ale sama sobie nie kupi, bo nie jest to aż tak ważne. A od wnuka - coś własnoręcznie zrobionego, np. laurka - to zawsze sprawdzony preent!

  OdpowiedzUsuń
 14. Zawsze mam dylemat, co kupić babci. Dziękuję Ci za ten wpis.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeśli szukasz oryginalnego i jednocześnie praktycznego prezentu, to polecam zakup personalizowanych kubków. Możesz dopasować kubek do każdej okazji, np. urodzin, ślubu, walentynek czy Dnia Matki. Na rynku istnieje wiele firm oferujących personalizację kubków, co pozwala na stworzenie unikalnego prezentu, który na długo zostanie zapamiętany.  OdpowiedzUsuń