wtorek, 6 grudnia 2022

Gdy nadal czujesz się dzieckiem...


 Gdy przychodzi grudzień, budzi się we mnie dziecko i mam ogromną radochę z uczestniczenia z zimowych atrakcji. Od czasu, gdy urodziła się Mała M. korzystam z każdej możliwości, by wspólnie odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy i inne grudniowe wydarzenia.


Kolejkowo i Miasto z Pierników


Kolejkowo zauroczyło mnie już rok temu, ale wówczas Piernikowe Miasto dopiero rozstawiano i nie udało się nam go zwiedzić.

Postanowiłyśmy więc w tym roku powtórzyć wizytę, wiedząc, że Mała M. będzie zachwycona. Nie pomyliłyśmy się. Miasto w miniaturze zachwyciło Małą M. znacznie bardziej niż rok temu. Z ogromnym zaangażowaniem oglądała poszczególne miejsca ekspozycji. 


Najbardziej podobał się jej lunapark nocą. Wracała do niego po kilkakroć i włączała karuzele. Na szukanie poszczególnych postaci nie miała jeszcze cierpliwości, ale postaci z Krainy Lodu, umieszczone w górskiej części ekspozycji znalazła.


Miasto z Piernika interesowało ją mniej, ale propozycja wspólnego pieczenia i dekorowania ciastek bardzo się jej spodobała.


W trakcie wizyty skorzystałyśmy z możliwości wypicia kawy i zjedzenia łakoci, zrobiłyśmy sobie tez zdjęcia z Ciastkiem, a w sklepiku zakupiłam miniaturowe mebelki do zabytkowego domku dla lalek, który leży ciągle w pudłach i czeka na rozpakowanie. W Kolejkowie można nie tylko rodzinnie spędzić czas, ale także przeprowadzić zajęcia lekcyjne. Byłyśmy świadkami zajęć kreatywnych dla wycieczki szkolnej.


Lumina Park w Ślęzy


Przyznaję... wystarczy, by ogłoszono termin otwarcia ogrodów światła przy zamku Topacz, już planuję wizytę w tym niezwykłym miejscu. W tym roku tematem przewodnim były Tajemnicze Ogrody. 


Mała M. podobnie jak rok temu zachwyciła się labiryntem i to w nim spędziłyśmy najwięcej czasu. 


Gui chciała być porwana przez obcych, mnie zachwyciły podświetlane maski, a wszystkie stałyśmy jak zahipnotyzowane przy Drzewie Życia, które znajduje się w końcowej części ogrodu. Instalacja przywodzi na myśl Babcię Wierzbę z Pocahontas lub Drzewo Życia z Awatara. Nie jest zwykłym zbiorem lampek, lecz pokazem multimedialnym, dziełem sztuki stworzonym przez Marthę Mulawę.

Topacz jest idealnym miejscem na Lumina Park. Jest tam mnóstwo miejsca na rozstawienie iluminacji, a parkowy staw fantastycznie odbija światło.Obie atrakcje zwiedziłyśmy w jednym dniu, zatem możecie się spodziewać jeszcze innych postów z wizyty u Gui i Małej M. we Wrocławiu.


20 komentarzy:

 1. Dzieckiem jest się zawsze i miło się spędza czas w takim miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe atrakcje dla małych i dużych. Wrocławskie Kolejkowo jest świetne, odwiedziłam już 2 razy, przed i po rozbudowie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To musiało być wspaniałe przeżycie tak dla Was jak i dla księżniczki. Warto było zobaczyć te wszystkie atrakcje. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że w każdym z nas jest odrobinę dziecka, ale to dobrze :) Widzę, że przyjemnie spędziłaś czas

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak tam ślicznie! Moje dzieciaki byłyby zachwycone taką wycieczką.

  OdpowiedzUsuń
 6. W Kolejkowie byliśmy już dwa razy, ale nie na tej świątecznej ekspozycji. Może w końcu i na nią się wybierzemy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto, choć mam wrażenie, że rok temu bardziej pachniało!

   Usuń
 7. W Kolejkowie byłyśmy raz już lata temu. My Luminę Park odwiedzamy w Bydgoszczy ❤️

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdyby Mała M przyszła do mnie na karuzelę, pozwalałbym jej bawić się światełkami, a jest ich dużo – jaskrawych i zmieniających kolory.
  Faktycznie: Drzewo Życia z Awatara. Bardzo mało oglądam filmów, ten z przyjemnością oglądałem dwukrotnie.
  Krzysztof Gdula
  Google nadal twierdzą, że nie jestem zalogowany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach! Byłaby zachwycona! A na nowego Awatara się wybierasz? Ja już kombinuję, jak Ślubnego wyciągnąć na 3D do Wrocławia.

   Usuń
 9. Fantastyczne atrakcje, z chęcią odwiedziłabym ponownie Wrocław, tym razem z dziećmi. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, Wrocław ma wiele do zaoferowania najmłodszym.

   Usuń
 10. Dzieckiem jest się zawsze. Piękne miejsce dla każdego

  OdpowiedzUsuń