poniedziałek, 29 stycznia 2024

Kaskadia – recenzja rodzinnej gry towarzyskiej

 


W zimowe wieczory lubimy robić coś wspólnie: czytać, oglądać filmy lub prowadzić towarzyskie rozgrywki. Często gramy w karty, ale planszówki i gry kafelkowe też lubimy.


Kaskadia- ciekawy sposób na spędzanie czasuNaszymi ulubionymi grami są te, które wymagają myślenia strategicznego, planowania i skupienia uwagi. To dlatego zainteresowała nas gra kafelkowa „Kaskadia”. Gra stworzona przez Randego Flynna przenosi nas do dziewiczych terenów za zachodzie Ameryki Północnej. To właśnie tam wśród cudownych krajobrazów żyją dzikie zwierzęta.

Gracze mają do swej dyspozycji kafelki siedlisk, żetony z 5 gatunkami zwierząt i żetony natury oraz karty punktacji poszczególnych zwierząt. Początkowo zasady wyglądają na zawiłe, ale już po pierwszej rundzie wiadomo, na co trzeba zwrócić uwagę, by stworzyć wysoko punktowane siedlisko i wygrać całą rozgrywkę.Kaskadia została zaprojektowana tak, że można stworzyć od jednego do 4 siedlisk, co oznacza, ze nawet solowa rozgrywka ma sens. Każdy z graczy (powyżej 10 roku życia) tworzy własne siedlisko i skupia się na swojej strategii. Nie ma tu częstego w innych grach szkodzenia rywalowi. To pozwala na zdrową rywalizację bez niszczenia konkurencji.

Wygrywa osoba, która po całej partii ma najbardziej urozmaicone i wysoko punktowane siedlisko.

Przyznaję, że świetnie się z Chudą bawiłyśmy w trakcie gry i często będziemy do niej wracać. Będę ją też proponować innym członkom rodziny oraz gościom w naszym Domku pod Orzechem, bo wiadomo że nic tak nie integruje jak ciekawa rozgrywka w karty lyb planszówkę

Za możliwość zapoznania się z tą niezwykle ciekawą grą dziękuję wydawnictwu TaniaKsiazka.pl

7 komentarzy:

 1. Dobrze że nie ma w tej grze takiej chęci skrzywdzenia kogoś i autor stawia na zdrowa rywalizacje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo ważny aspekt tej gry nastawionej na rywalizację fair play.

   Usuń
 2. Jeżeli ktoś lubi gry zespołowe, to jest to ciekawe spędzenie czasu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gry planszowe powinny wrócić do łask, jako alternatywa dla zgubnych social mediów i pożerających czas seriali w TV, Gosia B.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna propozycja na zimowe wieczory. Bardzo lubię gry, które angażują myślenie strategiczne i planowanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się całkiem fajnie. Nie słyszałam o tej grze

  OdpowiedzUsuń