sobota, 3 marca 2012

Na powitanie czyli matka i córki, naturalna więź

Pomysł na blog

Pomysł na założenie tego bloga przyszedł nam do głowy w czasie tradycyjnego codwutygodniowego posiedzenia w jednej z szczecińskich kawiarni.

Kilka słów o nas

Jesteśmy trzema nieszablonowymi kobietami z jednej rodziny. Nasze kobiece pogaduszki nie ograniczają się jednak do prozaicznych rozmów o codzienności, lecz dotykają niejednokrotnie spraw dużo głębszych. Dzielimy się wrażeniami po przeczytaniu nowej książki, czy obejrzeniu ciekawego filmu, komentujemy wydarzenia ważne i mniej istotne. Pewnie , czasami rozmawiamy też o błahostkach- nowych butach, trendach w modzie, smaku herbaty. Kiedy indziej wymieniamy się przepisami kulinarnymi lub odczuciami po wysłuchaniu kolejnego utworu muzycznego.
Mamy bogate zainteresowania od mody po architekturę przez rękodzieło, muzykę, literaturę, kolarstwo, kulinaria, psychologię i wiele, wiele innych.
Nasze dialogi zazwyczaj podszyte są humorem, ironią i szczyptą złośliwości, zarówno w stosunku do świata , jak i samych siebie.
Żeby nie było niedomówień – dialogi prowadzą: matka- Ruda i dwie (zazwyczaj) blond córki- Chuda i Marzenka.

6 komentarzy:

 1. świetny pomysł na bloga,, matka i dwie córki, tego jeszcze nie było. Zajrzałam Tu po linku Rudej, o przepraszam, szanownej Matki Rudej.
  Będę zaglądać.
  A i piękny macie szablon, tło różane jest superowe

  OdpowiedzUsuń
 2. ale macie fajnie mnie brak takich przyjaciółek :( a mamę mam daleko daleko :(widzę ją 3 razy w roku :( pozostał tylko tel,ale to już nie to samo
  Będę Was odwiedzać miłe Panie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Olu, posiadanie pełnej kochająćej się rodziny to wspólcześnie prawie luksus. Celebrujemy nasze relacje, gdy tylko się da.

  OdpowiedzUsuń
 4. dzisiaj jestem leżąca,przeziębiona, na zwolnieniu, mam więc więcej czas na czytanie,trafiłam tu,wspaniale mi się czyta zwłaszcza że jestem z okolic, pozdrawiam i będę tu zagląda częściej

  OdpowiedzUsuń
 5. Więc tak się zaczęło… Czytając, odruchowo przyszło mi do głowy pytanie, co tego dnia robiłem.
  Sześć lat, kawał czasu. Dobrego czasu, bo naszego: Twojego, rodziny i mojego. Niech taki będzie w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że Macie taki świetny kontakt ze sobą, że wspieracie się kiedy potrzeba, że śmiejecie się kiedy radość rozpiera, że dzielicie się z Nami ciekawymi wiadomościami. Bądźcie takie jak najdłużej, pozdrawiam serdecznie Was i młody Narybek, który idzie w Wasze ślady przynajmniej turystycznie jak zauważam.

  OdpowiedzUsuń