wtorek, 12 kwietnia 2016

Kolorowe warsztaty- "To dla mnie ważne" Fundacji AVIVA

Jestem społecznikiem. Takim się człowiek chyba po prostu rodzi. Ma to w genach albo od najmłodszych lat przesiąka atmosferą domową. Nie odkryłam tu Ameryki i każdy, kto czasem zagląda na blog doskonale wie, jak funkcjonujemy.

Tym razem zainicjowałam projekt doposażenia pracowni plastyczno-rękodzielniczej w mojej szkole.
Marzą mi się sztalugi, maszyna do szycia, szuflady pełne różnych gatunków papieru i tkanin. Pomysłów na wydanie kilkudziesięciu tysięcy złotych mam mnóstwo!  Może wydawać się, że 30 000 to dużo, ale jeśli spojrzelibyście na nasze dzieciaki, nieraz z bardzo biednych rodzin, które pierwszy raz w życiu widzą farby akrylowe, mają w rękach dobre pędzle lub tworzą biżuterię, zrozumielibyście, że każda złotówka, którą udałoby się nam pozyskać będzie wydana rozsądnie, a nagrodą będzie uśmiech dzieci.

Już teraz w mojej szkole organizujemy zarówno koło plastyczne jak i warsztaty rękodzieła artystycznego. Koleżanka znosi z domu wszystko, czego nie wykorzystała, czasem udaje się wyprosić parę złotych na farby lub bloki. Ja wynoszę z domu tkaniny zbierane latami i chomikowane w pawlaczach, wykorzystuję resztki materiałów, jakie zostały po poprzednich projektach, to czego mi brakuje dokupuję z własnej kieszeni. Wszystko po to, by nasze dzieci pochodzące z popegeerowskich wiosek nie czuły się gorsze, bo biedniejsze, bo mieszkające z dala od centrów kultury.
Czy wiecie jakie dumne są nasze dzieciaki, gdy udaje im się stworzyć dziełko, którym mogą obdarować bliską osobę? A jak cieszy je wygrana w konkursie?
Dla nas satysfakcją jest radość dziecka i świadomość, że nabyte w czasie naszych zajęć umiejętności mogą kiedyś zaowocować (to u nas uczą się nawlekać igłę i szyć, prawidłowo trzymać pędzel, rozpoznawać kolory, usprawniać palce)
Sukces naszej inicjatywy pozwoliłby większej ilości dzieci brać udział w zajęciach i znacznie by te zajęcia uatrakcyjnił. Jestem przekonana, radość naszych dzieci jest warta tego, by zagłosować na naszą inicjatywę. A głosować można klikając w link i postępując zgodnie z instrukcją.
Niezmiernie byłoby nam miło, gdybyście udostępniali naszą prośbę!
Kolorowe warsztaty

P.S. na stronie nie trzeba wklikiwać wszystkich "ptaszków". Wystarczy zaznaczyć pierwszy! Nie musicie zgadzać się na podanie numeru telefonu oraz otrzymywanie informacji reklamowych od Avivy!

31 komentarzy:

 1. Aniu.
  Kliknąłem, postawiłem ptaszki skoro tak trzeba, to samo powtórzyłem w liście odebranym ze skrzynki pocztowej; wyświetlono mi napis o oddaniu głosu. Tylko nie wiem o co tutaj chodzi, ściślej: jak się przekłada moje klikanie na pieniądze do pracowni w Twojej szkole. Czy Aviva da te pieniądze za udzielone im prawo wysyłania do mnie (i innych) reklamówek? Napisz, proszę.
  A! Gdzieś tam mowa była i kliknięciu do dotowaniu, pomyślałem, że parę złotych wyślę, ale nic, co umożliwiałoby przekazanie, nie pokazało się. Czy więc znowu samo kliknięcie ma być dotowaniem?
  Ciemny jestem jak tabaka w rogu…
  A społecznikiem jesteś. Po trzykroć jesteś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede wszystkim dziękuję Ci, Krzysztofie i już odpowiadam: nie zdążyłam dodać strony dotowania- miałam na to 48 godzin od rejestracji. Pierwszego dnia nie było w szkole dość dobrego internetu i strona mi nie działała. Drugiego dnia miałam taki młyn, że gdy już kliknęłam "zapisz"... okazało się, że przekroczyłam termin o... 15 minut :( ( i strasznie mi przykro, że nie zdążyłam, bo może z dotowania zebralibyśmy trochę grosza)Jeśli chodzi o"ptaszki" wystarczyło kliknąć w pierwszy, wówczas nie byłoby spamu w skrzynce. I wreszcie najważniejsze- abym dostała swoje zaplanowane 30 000 zł, muszę zebrać tych głosów bardzo dużo- nagradzane jest 20 najlepszych inicjatyw.

   Usuń
  2. Widziałem na liście projekty mające ponad 1000 głosów... Ale wiesz co? Przecież mam drugą skrzynkę, zwykle nieużywaną na googlach. Może uda się oddać drugi głos?
   A ze spamem poradzę sobie: znowu ptaszki i... kosz.

   Usuń
 2. Skromny mój głosik oddany. Mam nadzieję, że się uda czego życzę i za co trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aniu,mogę wysłać tkaniny na warsztaty- jeśli tak, to wyślij mi adres na biuro@jmpsport.com.pl
  tylko napisz, że chodzi o kolorowe warsztaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie przyjmiemy taki podarek Jutro w szkole napiszę, maila ale już teraz dziękuję!

   Usuń
 4. Można zagłosować tylko raz, prawda? Bo my już głosowaliśmy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano raz. Dlatego tak ważne jest, by dotrzeć do wielu ludzi, którym chce sie kliknąć ( a sama wiesz, jak o to trudno :( )

   Usuń
 5. szczur z loch ness18 kwietnia 2016 12:00

  O akcji wiem z zaprzyjaźnionego Kneziowiska. Zagłosowałem i pozdrawiam.
  http://szczur-z-loch-ness.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 6. zagłosowane, ale to można tylko raz tak w ogóle? czy raz dziennie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden mail- jeden głos. I tylko raz. Dlatego tak bardzo są te głosy potrzebne!

   Usuń
  2. to idę z wszystkich maili zagłosować;)

   Usuń
  3. Hmmm.... mam jeszcze trzy konta! :D :D :D
   Wieczorkiem zadziałam! :P

   Usuń
  4. ja już wszystkie wykorzystałam, powodzenia zatem;)

   Usuń
 7. Po moim ostatnim głosowaniu jest 102 głosy - trochę mało! :(

  OdpowiedzUsuń
 8. ech zagłosowałam :) ale może coś pokombinuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba by coś zakombinować, bo wstyd inaczej będzie - 104 głosy ledwie - masz jakiś pomysł? :)

   Usuń
 9. Zmobilizowałam facebookowiczów tworząc wydarzenie i zapraszając swoich znajomych. Teraz każdy może udostępnić wydarzenie i zaprosić swoich znajomych (mój limit wyczerpał się na 1/3 znajomych) po 3 godzinach dało to... ponad 20 głosów ;) )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno usunięte? Ale mamy już 149 głosów. Lepsze to niż 104! :)

   Usuń
  2. Już działa- źle ustawiłam prywatność :)

   Usuń
  3. Jedyne co jeszcze mogłem, to napadłem kilkoro znajomych - nawet jak już głosowali, to może zaproszą swoich i jeszcze będzie kolejny impuls?
   Byłoby miło zamieszczać tam bieżące informacje z akcji - oczywiście pozytywne!!! :)

   Usuń
  4. Będą, będą- zdjęcia dzieciaków na warsztatach, skany prac plastycznych, na pewno będzie to żywe i kolorowe miejsce.

   Usuń
  5. Ale ja widzę aż dwa wydarzenia!!! :D :D :D

   Usuń
  6. Od przybytku głowa nie boli ;) Jedno ma ustawienia publiczne, drugie prywatne. Jest szansa, że ludzie dotaną oczopląsu i w końcu zagłosują ;)

   Usuń