wtorek, 5 września 2023

„Sekrety rozwoju osobistego” Sergio S Dorje

 


Rozwój osobisty jest tematem, którym żywo się interesuję. Kiedyś zależało mi na rozwijaniu kompetencji zawodowych, sferę duchową odpuszczałam, co zemściło się wypaleniem zawodowym i depresją. Teraz mam czas, by zająć się swoimi emocjami.

Lepiej późno niż wcale?


Moje założenie, że na rozwój duchowy przyjdzie czas później niosło za sobą pułapkę, w którą wpada wiele ludzi. Często mówimy sobie, że nie mam czasu na to, na tamto… a potem jest zdecydowanie za późno. I choć na rozwój osobisty nigdy nie jest za późno, to gdybym wcześniej sięgnęła po książki rozwojowe, może nie dopadło by mnie zniechęcenie i depresja. I może dziś uśmiechałabym się do wspomnień zawodowych, zamiast mówić: brr… nigdy więcej!

„Sekrety rozwoju osobistego” Sergio S Dorje


Po książkę sięgnęłam zachęcona tytułem, bo przecież od pewnego czasu z przyjemnością sięgam po pozycje z zakresu rozwoju duchowego. Fascynuje mnie, jak wiele można osiągnąć mając wiedzę o własnym mózgu i pułapkach, które sami na siebie zastawiamy.

„Sekrety rozwoju osobistego” to kolejna pozycja w mojej coraz większej biblioteczce. Zazwyczaj czytane przeze mnie książki dotykają jednego konkretnego zagadnienia, skupiają się na różnych technikach i metodach osiągania celów rozwojowych. W omawianej książce jest nieco inaczej. To swoisty przewodnik po różnych technikach i sposobach rozwoju. Znajdziemy tu wyjaśnienie i omówienie pojęć takich jak różne rodzaje energii,  tantra, czakry, medytacja. Autor prowadzi nas przez tajniki różnych praktyk rozwojowych, wskazując, gdzie szukać nauczycieli i wsparcia. Nie narzuca swojego zdania, lecz pozwala znaleźć własną drogę duchową, wybrać ją spośród wielu różnych możliwości. Przy czym nie skupia się jedynie na jednostce, lecz pokazuje, że często za szczęśliwym życiem stoją relacje i związki. Nie wystarczy zadbać o własny rozwój, lecz trzeba rozwijać więzi z najbliższymi osobami.

Mnie najbardziej zaciekawiły rozdziały poświęcone medytacji uważności, gdyż mindfulness interesuje mnie od dłuższego czasu i to ta technika pociąga mnie najbardziej.

"Uważność to podstawowy element różnorodnych form medytacji, który zawiera dwa składniki wzajemnie się dopełniające. Pierwszym jest utrzymywanie uwagi na bezpośrednim doswiadczeniu,natomiast drugim- utrzymywaniw postawy akceptacji wobec tego doświadczenia."

Książka „Sekrety rozwoju osobistego. Medytacja, joga, energia, seks, tantra” zaciekawi czytelników łaknących wiedzy na temat rozwoju duchowego, stanie się przewodnikiem po zawiłościach różnych  szkół, metod i technik, wyjaśni i poszerzy wiedzę z zakresu samorozwoju.

Recenzja powstała przy współpracy z autorem. 

Polecam.  

6 komentarzy:

 1. Ciekawa książka ! Ta tematyka bardziej pewnie zainteresowałaby moją córkę z powodu medytacji i jogi . Pozdrawiam serdecznie :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto przeczytać. Jeszcze nie sięgałam po takie książki, ale tą chętnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym poczytała. Ksiązka wydaje się warta uwagi

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znałam tej książki, dziękuję za recenzję oraz polecenie. Postaram się przeczytać, szczególnie, że teraz na jesień szukałam takiej ksiązki dotyczącej rozwoju osobistego. Zauważyłąm, że od jakiegoś czasu czas biegnie mi w taki sam sposób. Jedynie praca, opieka nad dzieckiem oraz dom.

  Tak więc chciałabym zrobić coś dla siebie:
  https://hotelsgratis.pl/jak-miec-idealna-cere/

  Jednym z takich kroków było u mnie wprowadzenie świadomej pielęgnacji skóry.

  OdpowiedzUsuń
 5. Aniu, chyba bałbym się czytać tę książkę, no bo autor potrafi, ja nie. Pewnie to kompleksy albo co. Obok komputera mam stosik książek o ewolucji, to mój konik od lat.
  Krzysiek Gdula

  OdpowiedzUsuń
 6. To prawda, że czasem odkładamy rozwój osobisty na później. Powyższa książka wydaje się być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń